Rośnie zainteresowanie Windowsem 10

Windows 10 wciąż znajduje się w fazie dewelopingu, jednak od jakiegoś czasu na rynku dostępna jest wersja testowa, którą może pobrać i zainstalować każdy zainteresowany użytkownik. Po ostatniej konferencji Microsoftu systemem zaciekawiło się niemal 200 tysięcy nowych osób!

Microsoft w środę zorganizował specjalną konferencję, na której zaprezentował sporo nowości związanych z systemem. To właśnie to wydarzenie sprawiło, że chęć przetestowania Windows 10 w przeciągu 24 godzin zgłosiły 173 tysiące nowych osób.

O fakcie za pomocą swojego Twittera poinformował jeden z pracowników Microsoftu – Gabriel Aul. Windows 10 Technical Preview ma już niemal 1,9 mln użytkowników, którzy zainstalowali system ponad 3 miliony razy. Microsoft podaje, że 450 tysięcy osób jest bardzo aktywnych. Oznacza to, że Windows 10 Technical Preview jest dla nich głównym systemem operacyjnym, z którego korzystają na co dzień.

W programie Windows Insider, który skupia wokół siebie wszystkich testujących, powstało już 200 tysięcy tematów związanych z funkcjonowaniem systemu. Łącznie pojawiło się ponad 800 tysięcy odpowiedzi i porad na pytania użytkowników.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie liczby te mogą drastycznie poszybować w górę.

Źródło: Neowin

1 thoughts on “Rośnie zainteresowanie Windowsem 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *