OneDrive mocno zintegrowany z Windows 10

OneDrive (wcześniej SkyDrive) mocno zaznaczył swoją obecność już w przypadku Windows 8. Wszystko wskazuje na to, że Windows 10 będzie posiadał jeszcze większą integrację z dyskiem sieciowym Microsoftu, zabezpieczając dane aplikacji, ustawienia systemu, a nawet zapisane hasła.

Najnowszy build, który wyciekł do sieci, odkrywa przed użytkownikami coraz więcej kart. Jedną z nich jest duża integracja z dyskiem sieciowym OneDrive. Użytkownik będzie teraz mógł nie tylko przechowywać na nim prywatne pliki, ale również dane aplikacji, ustawienia systemu i zapisane hasła.

Funkcja ta pojawia się po przejściu do opcji kopii zapasowej w ustawieniach systemu. Podobne rozwiązanie było także dostępne w Windows 8, jednak tam użytkownik nie miał możliwości dostosowania tylu parametrów.

Możliwość wykonania automatycznej kopii najważniejszych elementów systemu to ciekawa opcja, którą docenią szczególni ci, którym przydarzy się awaria. W takim przypadku wystarczy wczytać najważniejsze pliki z OneDrive, by wszystkie ustawienia, ulubione elementy, kompozycje pulpitu czy hasła do usług i aplikacji powróciły na swoje miejsce.

Ustawienia kopii zapasowej w Windows 10

Ustawienia kopii zapasowej w Windows 10

Pobierz: Windows 10 Technical Preview

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *