Wyciekł Windows 10 build 9901

Choć Microsoft nie wydał jeszcze nowej wersji Windows 10, ta przedostała się do sieci w mniej oficjalny sposób. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, jakie nowości szykują dla nas amerykańscy programiści. Pojawi się między innymi Cortana!

O Cortanie wiedzieliśmy już wcześniej za sprawą materiału wideo. Najnowszy build Windows 10 oznaczony numerem 9901 domyślnie wprowadza wirtualną asystentkę do systemu. Użytkownicy będą mogli korzystać z niej w podobny sposób, jak teraz robią to na smartfonach z Windows Phone 8.1. Pojawi się również komenda “Hey Cortana”, po wypowiedzeniu której asystentka będzie się uaktywniać. Obsługa będzie zatem możliwa klasycznie – wpisując tekst, lub za pomocą komend głosowych.

Windows 10 build 9901 to także odświeżony wygląd sklepu z aplikacjami. Co ciekawe, pojawiły się tam także pozycje przeznaczone na smartfony, co zwiastuje przygotowania Microsoftu do dawno zapowiadanej unifikacji Windows Store.

Windows 10 Cortana

Windows 10 build 9901 – Cortana

Microsoft popracował również nad wyglądem samego systemu, jednak zmiany są co najwyżej kosmetyczne. Pasek zadań jest nieco ciemniejszy. Usprawnieniu uległy również ikonki odpowiedzialne za minimalizowanie, powiększanie i zamykanie aplikacji.

Wszystkie te nowości zostaną prawdopodobnie zaprezentowane podczas konferencji, która odbędzie się pod koniec stycznia przyszłego roku.

Źródło: Neowin, Instalki

1 thoughts on “Wyciekł Windows 10 build 9901

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *