Skype Translator wchodzi w fazę testów

Skype Translator to innowacyjne narzędzie, które tłumaczy rozmowę głosową na inny język w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwe jest porozumiewanie się z ludźmi z całego świata bez konieczności posługiwania się ich językiem. Właśnie ruszyły testy tej usługi.

Aby móc skorzystać z narzędzia, należy wyrazić chęć uczestnictwa na stronie Microsoftu, a następnie czekać na zaproszenie. Użytkownicy, którzy otrzymają dostęp do wersji testowej, będą mogli zgłaszać poprawki odnośnie działania samego programu, jak i tłumacza.

Liczba zaproszeń jest obecnie ograniczona, jednak wraz z dodawaniem nowych języków będzie także rosła pula testujących użytkowników. Obecnie translator działa wyłącznie w języku angielskim i hiszpańskim. Aplikacja będzie także dostępna w Windows Store, jednak będzie można ją aktywować po otrzymaniu zaproszenia. Do poprawnego działania Skype Translator wymaga Windows 8.1.

Microsoft przeprowadził test swojej usługi w dwóch szkołach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Efekty można zobaczyć poniżej:

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *