OneNote: funkcja ochrony poszczególnych sekcji hasłem

Microsoft OneNote 2013 to program wchodzący w skład pakietu Office, służący do tworzenia szybkich i przejrzystych notatek. W najnowszej edycji duży nacisk położony został na ochronę poszczególnych sekcji hasłem. Na oficjalnym blogu Microsoft zapowiedział właśnie, że pojawiła się kolejna aktualizacja, ułatwiająca pracę na notatkach z dowolnego urządzenia.

Dotychczas zarządzanie hasłami w OneNote 2013 możliwe było wyłącznie w wersji desktopowej oraz za pośrednictwem Office Online. Od teraz funkcję przeglądania notatek zabezpieczonych hasłem wprowadzono również dla aplikacji OneNote dostępnej do pobrania za darmo w Windows Store. Obsługa nowych możliwości jest niezwykle prosta. Wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji, przejść do wstążki Hasła, wpisać zapisane wcześniej hasło i gotowe – notatki zostają odblokowane i możemy je dowolnie edytować i zapisywać z dowolnego urządzenia.

Należy pamiętać, że w przypadku nieużywania programu przez kilka minut, poszczególne sekcje zostają automatycznie zablokowane. Co ciekawe, Microsoft wprowadził również wygodną opcję manualnego blokowania wszystkich sekcji jednocześnie – w tym celu wystarczy wcisnąć jednocześnie kombinację trzech klawiszy (CTRL+ALT+L).

Źródło: Office Blog, Instalki

1 thoughts on “OneNote: funkcja ochrony poszczególnych sekcji hasłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *