Outlook.com: funkcja bezpośredniego zapisu plików w OneDrive

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Microsoft regularnie wprowadza nowe funkcje w programach z pakietu Office 2013 i Office 365. Jak donosi serwis Neowin, jeden z użytkowników Twittera – Bart W – poinformował o nowej funkcji programu pocztowego Outlook.com, dzięki której można zapisywać załączone materiały bezpośrednio w chmurze OneDrive.

Microsoft nie ogłosił jeszcze oficjalnie tej funkcji, a zatem może być obecnie w fazie testów. Odbierając wiadomość e-mail z załącznikiem mamy teraz 3 opcje do wyboru: przeglądaj w trybie online, pobierz na dysk oraz zapisz w OneDrive. Wybierając ostatnią opcję plik – bez względu na rodzaj czy rozszerzenie – zostaje błyskawicznie przeniesiony do chmury. Warto dodać, że było to jedno z najbardziej oczekiwanych usprawnień wśród użytkowników pakietu Office – jak widać firma z Redmond wzięła sobie do serca uwagi klientów. Oczywiście pliki zapisane w OneDrive mogą być odczytywane z dowolnego urządzenia, co znacząco ułatwia pracę zdalną.

Nowe funkcje w dalszym ciągu mogą być niedostępne we wszystkich krajach lub regionach, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż niebawem zostaną udostępnione dla wszystkich.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *