Pierwsze plotki na temat Windows Phone 9

Windows Phone 8 zadebiutował niecały rok temu. Przez ten czas nie zdobył zbyt wielkiej popularności, choć jego ciągły rozwój jest mocno zauważalny. Microsoft nie może jednak stać w miejscu, dlatego też pomału musi zacząć zastanawiać się nad kolejną wersją swojego mobilnego systemu operacyjnego. W sieci pojawiły się pierwsze plotki na ten temat.

Według nich prace nad Windows Phone 9 rozpoczną się już tej jesieni, by zdążyć z oficjalną premierą w 2015 roku. Oczywiście aktualnie projekt znajduje się na desce kreślarskiej i z pewnością do czasu finalnej wersji jeszcze sporo się w nim zmieni, jednak już teraz pojawiają się pierwsze informacje na jego temat.

Microsoft chce, aby Windows Phone 9 działał zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Zagranie tego typu wydaje się być logiczne, wszak urządzenia te niejako korelują ze sobą podczas normalnego użytkowania. Zmianie ulec ma również wygląd interfejsu. Kafelki raczej nie znikną, jednakże spodziewać można się pewnych zmian – mówi się przede wszystkim o alternatywnej wizji projektantów, cokolwiek to oznacza.

Z racji, iż nowy system nie jest nawet w fazie produkcji, wiele jeszcze może się zmienić. Zalecamy zatem potraktować powyższe informacje z przymrużeniem oka.

Źródło: Unwired View

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *