Pierwsze wrażenia po instalacji Windows 7

Dzięki niezależnym źródłom dowiedzieliśmy się, że Microsoft rozesłał wczesną wersję Milestone 1 (M1) następcy Visty swoim najważniejszym partnerom. Jeden z użytkowników popularnego forum, którego tematyka dotyczy najnowszych technologii firmy Microsoft, twierdzi, że otrzymał od firmy wersję alpha systemu i opisuje wrażenia po jego instalacji. Z niewiadomych powodów postanowił usunąć swoją wypowiedź, jednak administratorowi forum NeoWin udało się odzyskać skasowaną wiadomość z pamięci podręcznej przeglądarki www.

Autor opisu twierdzi, że instalował wersję Milestone 1 na laptopie. Niestety M1 nie poradził sobie ze sterownikiem do karty graficznej. Build został oznaczony jako 6.1.6519. Interfejs użytkownika jest praktycznie identyczny jak w Windows Vista. System zaraz po uruchomieniu zajmuje 480 Mb pamięci RAM. Gadżety na pasku bocznym zostały zintegrowane z explorerem. Klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie pojawiają się nowe opcje: Add Gadget (Pokaż Gadżet) lub Hide Gadget (Ukryj Gadżet). Na liście dostępnych gadżetów pojawił się nowy: Windows Media Center, który pokazuje informacje o aktualnie odtwarzanych plikach z WMC. W menu kontekstowym pulpitu pojawiła się nowa opcja Display (Ustawienia ekranu), nad Personalizacją, dzięki której w szybki sposób można zmienić rozdzielczość czcionek. Okno do zmiany DPI jest zdecydowanie bardziej dopracowane niż to w Windows Vista.

W Menu Start, można teraz w szybki sposób dodawać i usuwać aplikacje do listy najczęściej używanych. Istnieje możliwość dostosowania wielkości pola do szybkiego wyszukiwania. Czcionki XAML zostały przeniesione do folderu z czcionkami. Została również dodana nowa aplikacja – XPS Viewer. W tym buildzie pojawił się długo oczekiwany, nowy bootscreen.

Źródło: NeoWin

Autor: Łukasz Zięba

5 thoughts on “Pierwsze wrażenia po instalacji Windows 7

  1. Widac ze nalezy sie spodziewac rozrostu wodotryskow. Pytanie, czy bedzie przelom – tj system zwarty, stabilny, szybki na maszynach ponizej 1 GB RAMu … ?MinWin oraz oddzielenie jadra od interfejsu graficznego (czyzby ?) swiadczy o dryfowaniu w kierunku wolnych systemow – czyzby rzygajacy dolarami Redmont calowal po stopach pingwinka … ?R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *