Ponad 70 tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace

Serwis All About Windows Phone opublikował własne statystyki dotyczące aplikacji znajdujących się w sklepie Marketplace dla Windows Phone. Wynika z nich, że w sklepie z mobilnymi aplikacjami dla systemu Microsoftu znajduje się już ponad 70 tysięcy programów. Można się spodziewać, że wzrost popularności telefonów z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie deweloperów tą platformą.

Statystyki pokazują, że codziennie dodawanych jest średnio 250 nowych aplikacji (w listopadzie 2011 średnia wynosiła 165 pozycji). W ciągu ostatnich 90 dni zadebiutowało ich w sumie ponad 70 tysięcy. Można zauważyć, że szybkość rozwoju bazy aplikacji w Windows Phone Marketplace ciągle wzrasta. Pod koniec grudnia dostępnych w nim było 50 tysięcy programów, a niecały miesiąc później już o 10 tysięcy więcej.

Ciekawie prezentują się również statystyki dotyczące ceny oferowanych produktów. W Windows Phone Marketplace przeważają aplikacje bezpłatne – 65% udziału w całości. Z dokładnymi zestawieniami (wraz z wykresami) można się zapoznać na stronie All About Windows Phone.

Źródło: AllAboutWindowsPhone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *