Windows Phone “Tango” nadejdzie w kwietniu

Choć brakuje oficjalnej informacji na ten temat, wiadomości na temat daty wydania aktualizacji Windows Phone pojawiły się w notce prasowej dotyczącej wydania telefonu Nokia Lumia 610. Zgodnie z jej treścią, aktualizacja Windows Phone “Tango” ukaże się w kwietniu. Warto zaznaczyć, że Tango nie wprowadzi nowej generacji systemu – będzie to wciąż wersja Windows Phone 7.5.

Wygląda na to, że aktualizacja nie będzie dotyczyła tylko telefonów z niższej półki, jednak głównym jej celem będzie rynek chiński – pojawi się obsługa w języku chińskim oraz sprzęt dostosowany do chińskich warunków. Aktualizacja Tango przyniesie obniżenie wymagań sprzętowych. Wystarczający rozmiar pamięci RAM wynosić będzie 256 MB, natomiast sugerowanym procesorem w pierwszym urządzeniu wydanym po aktualizacji będzie Qualcomm Snapdragon MSM7X27A S1, z taktowaniem 800 MHz.

Obniżenie wymagań sprzętowych wiąże się także z pewnymi zmianami w obrębie samego systemu. Sprzęt z Tango nie będzie w stanie obsługiwać Bing Local Scout, nie będzie można również przeprowadzać automatycznej funkcji ładowania zdjęć do usługi SkyDrive. Należy się spodziewać także ograniczeń w obsłudze aplikacji oraz niektórych gier.

W tej chwili trudno określić, czy termin kwietniowy dotyczy wydania aktualizacji dla konsumentów, czy dla producentów sprzętu. Redaktorzy The Verge twierdzą, że Nokia i ZTE może przygotowywać sprzęt z myślą o wydaniu wraz z nową wersją systemu już w kwietniu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *