Wypróbuj Windows 8 Consumer Preview za darmo!

Podczas targów Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie Microsoft zaprezentował Windows 8 Consumer Preview. Co więcej, najnowsze wydanie jest już dostępne do pobrania i każdy może sprawdzić jak sprawują się najnowsze “okienka”. System wyposażono między innymi w interfejs Metro, który usprawnia obsługę Windows na urządzeniach przenośnych (głównie tabletach).

Udostępniona wersja została stworzona aby “zwykli” użytkownicy mogli zapoznać się z nadchodzącym Windowsem. Producent przygotował 64- i 32-bitowe obrazy ISO w pięciu językach (angielski, chiński, francuski, niemiecki, japoński).

Każdy kto śledzi nowinki ze świata nowych technologii z pewnością wie, że Windows 8 został w znaczniej mierze przebudowany. Zmiany zostały wprowadzono głównie pod kątem obsługi interfejsów dotykowych. “Ósemka” to pierwszy system z rodziny Windows, który będzie działał zarówno na klasycznych komputerach PC i laptopach jaki i tabletach działających w oparciu o architekturę ARM.

Windows 8 Consumer Preview

Zmiany widoczne są począwszy od nowego ekranu startowego. Jeżeli wiecie jak wygląda system Windows Phone z pewnością ekran startowy Windowsa 8 będzie dla Was znajomy. Na ekranie Start można uruchomić aplikacje, przełączać pomiędzy zadaniami, sprawdzać powiadomienia, itd. Dostępna jest również integracja z usługami działającymi w chmurze, Microsoft pozwala podpiąć do konta użytkownika dodatkowe usługi (SkyDrive, Facebook, LinkedIn czy Twitter).

O najnowszym Windowsie mówi się głównie w kontekście obsługi tabletów. Należy jednak pamiętać, że jest to nadal w pełni funkcjonalny system dla komputerów PC, a interfejs Metro jest jedynie funkcjonalnością pod którą kryje się standardowy pulpit jaki znamy od zawsze.

Producent przygotował 64- i 32-bitowe obrazy ISO. Wymagania systemowe nie są wygórowane. Wystarczy komputer z procesorem 1 GHz, 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit) pamięci RAM, 16 GB (32-bit) lub 20 GB (64-bit) wolnego miejsca na dysku oraz kartę graficzną zgodną z DirectX 9.

Windows 8 Consumer Preview można pobrać wchodząc na daną stronę

Do instalacji systemu polecamy narzędzie USB/DVD Download Tool, które umożliwia stworzenie instalatora na pamięci przenośnej (np. na pendrive).

Źródło: Microsoft

12 thoughts on “Wypróbuj Windows 8 Consumer Preview za darmo!

  1. Windows 8-Jest świetny. Grać się da na strony wszystkie moża wchodzić jest ok.
    Ponadto po włączeniu Windowsa 8 trzeba czekać ok. 10 sekund do ekranu logowania.
    Bardzo Polecam Windows 8

  2. Microsoft powinien zrozumieć że duża ilość ludzi kupuje komputery normalne nie tablety.Według mnie microsoft powinien wiecej sie wisilić nad komputerem.Najlepsze systemy to Xp np.Jesli by zniknoł by pasek zmienili platforme to był by system.

  3. Zainstalowałem. Po godzinie format i powrót do Win7. Totalne rozczarowanie – to wogóle nie jest intuicyjne. Totalna zmiana, ale nie powiem, że na lepsze. Ciekaw jestem czy użytkownicy zaakceptują na PC te kafelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *