Na blogu jednego z entuzjastów technologii Microsoftu pojawiły się pierwsze informacje techniczne o następcy Windows 7. System może być dostępny na rynku pod koniec 2012 roku.
Z informacji przestawionych przez Francisco Martina wynika, że Windows 8 będzie wspierał rozwiązania komunikacyjne nowej generacji USB 3.0 i Bluetooth 3.0. Microsoft planuje również udostępnienie wybranych funkcji systemu w trybie natychmiastowym. W kilka sekund użytkownik może uzyskać dostęp do usług online takich jak przeglądanie stron czy poczta e-mail.
Dodatkowo następca Windows 7 ma współpracować z czujnikami oświetlenia aby dopasować jasność ekranu do miejsca w którym znajduje się użytkownik. Kolejna nowość to natywna obsługa technologii Kinect która może zapewnić automatyczne logowanie użytkownika z wykorzystaniem kamery internetowej. Z ujawnionych dokumentów wynika również, że Microsoft pracuje nad systemem szyfrowania dysków twardych dla Windows 8.
Źródło: Neowin.net
@Koń
To już wiem dlaczego Windows 7 tak dużo zajmuje to przeciesz AI (Sztuczna inteligencja)
@amd
Kwestionuję tą wypowiedź, ponieważ:
1. Android na blaszaki jest bardzo słaby
2. Drugi system Googla Chrome OS Też nie jest super z tym ograniczonym dostępem do dysku i przechowywaniem prawie wszystkich danych użytkownika w chmurze(czyt. na serwerach Googla)
jak google wprowadzi androida na blaszaki to microsoft ze swoim windowsem padnie 😉
Znam większość systemów operacyjnych (zaczynałem od CP/M) i uważam, że wojna Windows vs Linux są bez sensu. Wszystko zależy od tego do czego chce się używać komputera. Ktoś jest zapalonym graczem? Wybierze Windows. Producenci gier nie zrezygnują z DirectX a to z tego względu, że M$ zmonopolizował praktycznie rynek API najpierw przez xboxa a później przez xboxa 360 które to directx również wykorzystują. To oznacza mniejsze koszty przy robieniu portów gier na różne platformy. Ponadto w przypadku jakichś 90% procent nowych kupowanych komputerów (zwłaszcza notebooków) Windows jest preinstalowany. W wielu krajach Europy Zachodniej czy nawet USA/Kanada nie można z tego co pamiętam kupić legalnie całego nowego komputera bez OSa, można ew samemu sobie złożyć z podzespołów ale tam koszt licencji Windowsa to są grosze.
Linux jest idealny do zastosowań serwerowych i z tym nikt nie będzie polemizował. Natomiast co do zastosowań domowych to jest dobry system dla użytkowników komputerów trzecziego świata lub krajów rozwijających się których nie stać na oryginalny, relatywnie drogi w stosunku do ich zarobków OS a którzy to użytkownicy nie potrzebują specjalistycznego oprogramowania typu CAD, Photoshop, 3ds Max czy ogólnie do gier.
Szanowni koledzy starsi i mlodsi a takze najmlodsi.Nie jestem programista ale mam troche doswiadczenia z OS ami,poczawszy od Win 3.11.Mialem do czynienia z prawie wszystkimi Linuxami,Mackami oraz Winami i z cala odpowiedzialnoscia jaka przysluguje osobie dojrzalej i doswiadczonej moge powiedziec jedno do obslugi jakiego kolwiek systemu operacyjnego konieczna jest wiedza o dzialaniu tego dokladnie systemu.Teraz w zaleznosci od tego jak bardzo zaawanowanych funkcji systemu chcemy uzywac tak bardzo zaawansowana wiedza jest do tego konieczna.Dodam jeszce na koniec azeby uniknac niepotrzebnych pytan od 28 lat jestem niezaleznym wspolpracownikiem i testerem programow dla Microsoft,Symantec,Adobe i kilku innych.
Panowie! Windows7 oraz windows XP to bardzo dobre systemy operacyjne dla komputerów domowych. Jeden kolega pisał że kiedyś płyty główne naprawiał a teraz ma problemy. Niech sobie teraz skonfiguguje Linuxa. Bardzo szybko wróci do windows – ów. Windows owszem zajmują dużo miejsca ale są to systemy które się “uczą”, zbierają dane na wiele tematów. Windows7 w ogóle sam rozwiązuje bardzo dużo problemów. Bardzo dużo urządzeń, wystarczy po prostu fizycznie zainstalować a resztą system się zajmie. Zróbcie tak w linuxie to może wam nawet w ogóle nie wystartować. Apple tam nic nie wolno tknąć, tylko za pomocą interface-ów zewnętrznych można rozbudowywać lub dedykowanych urządzeń, mimo iż to taki sam blaszak. W Windows7 uruchamiam grę która była tworzona pod Windows For Workgroup(windows 3.11) bez jakich kolwiek maszyn wirtualnych czy dosbox-ów. Linuksa też urzywam ale tylko do stawiania serwerów. 🙂
Ja ze starymi wersjami programów nie mam problemow bo z tego co mi wiadomo w win7 w (panelu sterowania-programmy-programy i funkcje- urochom programy napisane dala starszych…) można ustawić żeby program chodził pod stare wersje
programista, a do kogo adresujesz powyższą odpowiedź?
Ludzie mam do was wielką prośbę, najpierw poczytajcie sobie na temat działa systemów operacyjnych, a dopiero później zabierajcie głos.
Zbyt często wypuszczają te Windowsy. Mam dosyć tej lichej korporacji i mogą sobie wepchać w tyłki te swoje żałosne srindowsy. RIP Microsoft
Może wreszcie pomyślą o BEZPIECZEŃSTWIE, bo to kuleje w Windowsach i o stabilności, wydajności – z tym też nie jest dobrze. Zamiast Wind 3D i gadżetów wolałabym żeby system był wreszcie bezpieczny i wolny od wirusów.
Windows 8 nie będzie sprzedawany na dyskach DVD i na żadnych innych, instalacja systemu będzie dobywać się “online” przez serwer cloud.
domino:
szczególnie
StrikerASD:
błahostka
@Kondziu
Kiedyś byłem uważany przez znajomych za fachowca od komputerów, potrafiłem naprawić zepsutą płytę główną, znałem wszystkie obejścia w systemach, teraz musziałem prosić o pomoc 14letniego chłopaka żeby mi powiedział jak aktywować win7 albo jak się coś tam ustawia w telefonie htc, ja zatrzymałem się na xp sp2 i nokii 6310i.
@ Kondziu
Drogi Konradzie, mnie śmieszą wypowiedzi HATErów Twojego pokroju bez względu na wiek. Jest rzeczą pewną, że news ten przeczyta wiele (a raczej większość) osób nie będących wielkimi znawcami systemów operacyjnych (w tym wielu 14-latków). Dla nich uwagi wypowiadane z poziomu Marcina mogą być cenne, a Twoja wielka (acz nie ujawniona w Twym poście) wiedza nt. systemów operacyjnych jest przy ich sposobie użytkowania systemu “do wsadzenia w buty”. Tobie zaś o ile już posiadłeś znajomość systemów operacyjnych, proponuję nadrobienie zaległości w dziedzinie netykiety prowadzenia dyskusji w sieci, bo na ile pozwalasz mi stwierdzić, zaległości owe są całkiem spore.
Pozdrawiam 🙂
Śmiesza mnie wypowiedzi dzieci majacych 14 lat a zabierajacych glos jako wielcy znawcy systemow operacyjnych.
Cóż zanosi się na to że siódemka podzieli los XP to znaczy bedzie nam królować jeszcze długo bo….ósemka nic nowego nie wnosi.
Natychmiastowy dostęp do WWW czy też poczty oraz plików graficznych to ja mam od dwóch lat, system Expres Gate Asusa .
Obecnie bardziej ciekawi mnie zgadnienie rozwoju procków Intela czy też
AMD, co dalej jak skończą się możliwości krzemu , granica to zdaje się 15um, oraz co z badaniami nad ścieżkami wykonanymi z światłowodów.
Cześć wam. Jestem urzytkownikiem Windowsa XP i cenie sobie ten produkt. Wszystko rozchodzi się o biblioteki DirectX. Gdybvy gry były pisane pod OpenGL to wiele osób korzysyało by z Linuksa. Pamietam pierwszego Half-Life. Była opcja czy chemy korzystać z DirectX czy OpenGL. Gdyby firmy piszące gry kożystały z OpenGL Windows by już dawno zniknął z domowych komputerów. Windows ma tą przewagę, że instalacja sterowników przebywa ekspresowo. Nigdy nie urzywałem Linuxa ale jak by był podobny w obsłudzę co Windows i gry, programy działały by na nim bez problemu to pewnie bym się przerzucił na niego. Wojna tkwi między OpenGL a DirectX. I Wszyscy o tym wiedzą
Windows 8 czy będzie w końcu 100 % .net (4.0) czy nadal tylko protezy?
Linux kiedys mial powazna wade, nei mial zadnego OCR, dopiero zobaczylem jak abby wydala triala i jak to smiga wprawdzie jest to consolowe, ale teraz nie widze, zadnego powodu w mojej pracy by trzymac windowsa
Zgadzam się z przedmówcami na temat linuxa, sam używałem ubuntu (mam 14lat) i byłem bardzo zadowolony, system był szybki, stabilny i funkcjonalny ale zawsze jest haczyk . . . w moim wypadku był to pięcioletni modem od Neostrady
i tata który też z komputera korzysta i nie może przyzwyczaić się do paru istotnych szczegółów, ale z pewnością mogę stwierdzić że Ms. zrobił bardzo spory krok w kierunku linuxa wydając Se7en’a którego sam z resztą używam.
A co do 8 to nie dziwi mnie ich posunięcie gdyż taki linux też idzie na przód wydając co pół roku nową wersje systemu z nowymi możliwościami co oznacza że tuż przed wydaniem windows’a 8 w linuxie takie bajery jak USB 3.0 i Bluetooth 3.0 mogą okazać się standardem.
Pozdrawiam 🙂
MAX, ja też używam Linuxa ale jednak wciąż wiele programów pod Windows nie działa pod nim (Wine), poza tym społeczność wciąż jest w bardzo dużym stopniu uzależniona od tego microsoftowego systemu i jak by nie patrzeć jest do niego przyzwyczajona. Ale zauważyłem od jakiegoś czasu dużo większe zainteresowanie systemami typu Unix, co oznacza że ludzi używających Linuxów, FreeBSD i innych systemów przybywa. Więc w przeciągu 5 lat można spodziewać się jakiejś poważnej zmiany 😉
Ale macie problem!!!?
Przesiądźcie się na system Linux!!!
Aplikacje których używaliście 5 lat temu zawsze będą działać z każdym kolejnym wydaniem dystrybucji. Nie trzeba wydawać kasy.
Możecie sami coś zrobić aby w następnej dystrybucji był też i Wasz wkłąd pracy(nie musisz być programistą!!! możesz przecież tłumaczyć manuale bądź zrobić jakiś kawałek grafiki).
Linux działa super nawet na słabym sprzęcie a z kolejną dystrybucją nie trzeba wymieniać całego oprogramowania…
Ja tak zrobiłem! Teraz jestem w całości właścicielem mojego systemu a nie tak jak z Windowsem(posiadam tylko licencję na jego używanie). Mogę sobie grzebać w systemie gdzie chcę a przez zdobytą wiedzę o komputerach a nie o konkretnym systemie operacyjnym(Windows) pomagać innym należąc do społeczności Linuxowej.
Pozdrawiam
No cóż. Nie ma co się sprzeczać o taką błachostkę jak zajętość miejsca na płytach, bo to rzeczywiście się okaże. Jeśli chodzi o moje doświadczenie z Windowsami (od Visty wzwyż) to sprawa wygląda tak, że nie rzadko mam kłopoty z kompatybilnością aplikacji starszych, ale nie tylko :). Poza tym te Windowsy ukazują się zbyt często, jeden Windows powinien ukazywać się raz na 4 lata, albo na 5, a nie co 2, 3, co przekłada się na częstsze wykładanie pieniędzy na stół. No bo zobaczcie, Windows XP jest do dzisiaj wspierany, a Microsoft tworząc nowe biblioteki zrobił granicę między XP a nowszymi systemami, to dopiero jest bzdura, ale czego nie robi się po to by trzepać kasę z ludzi, prawda? Ale nie od dzisiaj wiadomo, że to pieniądze rządzą człowiekiem, żałosne :]
Zgadzam się z grzegorzem co jak co ale windows malo miejsca nie zajmuje
,szczegulnie jak chcesz mieć wszystkie funkcje i aktualizację.
Takie bajery jakie przypuszczalnie bedą w windows 8 zpowodują wzrost zapotrzebowania komputera na szybką pamięc ram i miejsca na dysku .Oczywiscie także bedą wymagac pożądnego procesora i lepszej grafiki.
No zobaczymy czy to okaże się prawdą
Super a chwytem Marketingowym będzie Kupcie Windows8 a uchroni was przed końcem świata i pewnie będzie na Płytach DVD9 lub na BluRay .
Dziękuję zostanę przy Win7.