Microsoft nie spoczywa na laurach – przeglądarka Edge ma być jeszcze wydajniejsza

Microsoft Edge

Microsoft sukcesywnie wprowadza nowości do przeglądarki Edge. Przydatne funkcje, nienaganna szybkość działania – te elementy sprawiają, że usługa giganta staje się coraz popularniejsza na rynku. Przyznaje to sam deweloper w najnowszym oświadczeniu.

Koncern postanowił przedstawić cztery elementy składające się na “definicję wydajności”. Mowa tu o prędkości, reakcji na akcje użytkownika, użycie zasobów oraz rozmiar. W każdym z tych obszarów zostały już wprowadzone liczne usprawnienia mające wpływ na wygodę korzystania z przeglądarki.

Microsoft Edge jeszcze szybszy

W przypadku “prędkości” skupiono się na zaimplementowaniu Profile-Guided Optimizations (PGO) – techniki optymalizacji wykorzystującej profilowanie w celu zwiększenia wydajności działania danego programu. Dodatkowo wprowadzono Link-Time Optimizations (LTO), co przyspieszyło ogólną szybkość przeglądarki o 13 %.

Microsoft nie omieszkał wspomnieć o ulepszeniach pozwalających na zwiększenie płynności użytkowania. Mowa tu o przyspieszonej reakcji na przewijanie kółkiem myszy czy wciskanie klawiszy na klawiaturze. Od kwietnia zaszło sporo zmian w tym obszarze.

Microsoft Edge z mniejszym zużyciem zasobów

W przeciągu ostatnich miesięcy miała też być widoczna wyraźna poprawa w obrębie zużywanej ilości pamięci i procesora. Testy wewnętrzne przeprowadzone przez koncern wykazały redukcję tych wskaźników o 27 %. Oczywiście Microsoft zapowiada kolejne usprawnienia. Tyczy się to również rozmiaru samej przeglądarki Edge. Ta miała zmniejszyć się o połowę w ciągu ostatniego roku, co podobno “także spodobało się użytkownikom”.

Gigant z Moutain View jest pewny siebie. Oświadczenie zostało bowiem zakończone słowami “dopiero zaczynamy“. W przeciągu kilku najbliższych miesięcy pojawić mają się „ekscytujące ogłoszenia”. Microsoft więc ma w zanadrzu kilka interesujących funkcji, które – miejmy nadzieję – rozwiną Edge’a w dobrą stronę.

Przeglądarkę Microsoft Edge dla systemu Windows można pobrać m.in. tutaj.

Źródło i foto: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *