Przydatne zgłoszenia beta testerów

Testerzy którzy biorą udział w programie beta Windows 7 mają aktywny wpływ na tworzenie systemu. Zespół odpowiedzialny za rozwój nowego Windowsa opublikował właśnie listę 36 zmian które zostaną wprowadzone dzięki zgłoszeniom przesłanym przez użytkowników. Nowe funkcjonalności zostaną wprowadzone wraz z pojawieniem się wersji RC.

Dodana została funkcja przełączania pomiędzy oknami za pomocą kombinacji klawiszy ALT + TAB. Funkcja ta powoduje wyświetlenie miniatur okien które prezentowane są w taki sam sposób jak miniaturki na pasku zadań. Kolejna nowość dotyczy skrótów klawiszowych. Tak jak w Viście po naciśnięciu kombinacji przycisku Windows i cyfry uruchamiane są aplikacje z paska “Szybkie uruchamianie”. W przypadku niektórych programów, np. Internet Explorer dostępne są dodatkowe skróty które pozwalają na przełączanie między kartami przeglądarki.

Dodana została funkcja pozwalająca na uruchamianie plików poprzez przeciągnięcie ich do odpowiedniej aplikacji znajdującej się na pasku szybkiego uruchamiania. Przebudowano pasek zadań tak aby mieściło się na nim więcej ikon. Liczba ta oczywiście zależna jest od rozdzielczości i wielkości ikon jednak ogólnie udało się zwiększyć miejsce od 24 do 39%. Najwięcej miejsca (39%) udało się uzyskać w przypadku małych ikon przy rozdzielczości 1600×1200. Zmiany pojawiły się w Jump List, teraz ta lista sugerowanych lokalizacji ograniczona została do 10 z możliwością personalizacji ustawień. Gadżety w Windows 7 mogą być wyświetlane na pulpicie nawet gdy aktywna jest opcja ukrywania ikon pulpitu (funkcja znana z Visty). Kolejne cztery zmiany dotyczą interfejsu dotykowego.

Wyeliminowano problem z blokowaniem komputera po ustalonym czasie bezruchu. Teraz funkcja ta może działać nawet gdy nie wybrano wygaszacza ekranu. Kolejne zmiany dotyczą odtwarzacza Windows Media Player. Usprawniono w nim odtwarzanie strumieniowe oraz wprowadzono natywne wsparcie dla formatu MOV który jest bardzo popularnym formatem zapisu w aparatach cyfrowych oraz kamerach. Media Player będzie również potrafił filtrować treści których nie jest w stanie odtworzyć zatem w bibliotece nie zagoszczą zbędne pliki. Kolejna istotna zmiana to poprawiona szybkość uruchamiania Menu Start.

Pełna lista nowości i zmian jakie zostały wprowadzone dzięki opiniom użytkowników znaleźć można na blogu Engineering Windows 7.

Źródło: e7blog

9 thoughts on “Przydatne zgłoszenia beta testerów

  1. :Dwin7 zapowiada sie swietnie ) dobrze ze dodaja opcje ze starych sysów, bo tak to by było nie za dobrze ) nic tylko czekac juz na calkiem dobrze wypieczone ciasteczko 🙂 mam tylko nadzieje ze M$ nie dorzuci pod koniec budowania tejze platformy kolejnego syfu typu SP1 … ktore tylko muli kompa 😀

  2. wiekszosc zmian ktore chca wprowadzic przeciez juz dziala! Przeciaganie plikow do aplikacji? Robilem to juz w xp…Przechodzenie miedzy oknami rowniez dzialalo juz w wersji 7000 wiec nie wiem o co im sie rozchodzi…

  3. Dodana została funkcja przełączania pomiędzy oknami za pomocą kombinacji klawiszy ALT + TAB Jak ta funkcja mogła zostać dodana skoro była od początku. U mnie działa Alt + Tab(zwykłe), Alt + Windows(3D) i Alt + Ctrl(przełączanie bez efektów i podglądu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *