Windows 7 po wakacjach?

Stanowisko Microsoftu w sprawie premiery Windows 7 pozostaje niezmienne – system ma pojawić się na rynku trzy lata po premierze Windows Vista. Jednak partnerzy koncernu uważają inaczej.

Ray Chen, prezes tajwańskiej firmy Compal która zajmuje się produkcją komputerów OEM ujawnił, że Microsoft może wydać nowego Windows we wrześniu lub październiku bieżącego roku. Wypowiedź została upubliczniona podczas spotkania z inwestorami w Tajpej. Chen stwierdził również, że ma nadzieję iż premiera Windows 7 przyczyni się do lepszej sprzedaży nowych komputerów ze względu na światowy kryzys gospodarczy. Compal produkuje komputery oraz podzespoły dla wielu światowych producentów (HP, Acer, itd.).

Microsoft nie zaprzecza tym doniesieniom jednak wciąż utrzymuje, że pierwotne plany się nie zmieniły i Windows 7 ukaże się 3 lata po premierze Visty. Te informacje wskazują, że system pojawi się dopiero na początku 2010 roku (premiera Visty miała miejsce w 2007). Z pewnością w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych informacji na ten temat.

Źródło: betanews.com

13 thoughts on “Windows 7 po wakacjach?

  1. witaj pewnie ze można pobrac np w sieci p2p na stronie np mininova.org, a wracając do tematu ja nie wiem czy kolega kiedyś miał w7 bo ekran logowania tak samo jak w viscie jrst dużo ładniejszy niż w xp a przełączanie użytkowników jast tak samo proste jak w xp, więc nie wiem o co ci chodzi, i tak jak pisze inny kolega dorze że tylko ty tk myślisz

  2. Wg mnie Windows 7 to nieznacznie zmodyfikowana Vista. Wady związane z nie przyjaznością użytkownikowi pozostały w 90%.Brak modyfikacji wyglądu explorera, fatalny ekran logowania (brak przełączenia na prosty, znany z wcześniejszych systemów np.: jak w XP).Moim zdaniem nie można się spodziewać niczego dobrego po tym systemie, dlatego że Microsoft tradycyjnie idzie w zaparte i jak zwykle wdraża i narzuca swoje głupie pomysły zamiast iść na rękę użytkownikowi.Marketing pewnie i tak zrobi swoje.

  3. @Maciejonie wiem dlaczego wg ciebie win2000 to lipa… to byl jeden z najlepszych i jak dotąd jeden z najszybszych systemow MS. Fakt ze przy dzisiejszych kompach ta roznica sie zaciera, ale przypomnij sobie (o ile jeszcze pamietasz te czasy i uzywales np Durona albo Athlona) na CPU 600MHz i 128MB RAMu XP poprostu sie mulil!!! przy 256 tez nie smigal tak jak teraz wielu uwaza. Wiem to z doswiadczenia, bo sprawdzilem te systemy wlasnie na takim (i tym samym) sprzecie…

  4. parę błędów seven ma, niekiedy mruga pasek pulpitu i takie tam drobne błędy, ale po to jest beta aby można było te błędy skorygować :)no i ramu ciągnie tyle co Vista…

  5. Wszystko SUUPER!!!Jestem pod wrażeniem jak chodzi ten Windows (x86 32-bity). Testuje go od dwóch dni i jest ok. Jestem w trakcie przechodzenia Fallout’a 3 na tym systemie. 10 godzin grania i zero zawiasów. Wydajność zbliżona do wydajności na XP. Już nie mogę się doczekać wersji finalnej. Jak widać historia lubi się powtarzać 2000->lipa XP->sukces analogicznie jest z Vistą i Siódemką. Byc może przedwcześnie chwalę ten system ale czuję, że na długo zagości na wszystkich kompach i powtórzy sukces XP!

  6. Ludzie! po co wam większa funkcjonalność. Wolicie mieć system z wieloma bajerami, czy z wysoką wydajnością. Microsoft twierdzi, że system będzie miał wymagania jak XP i oby rzeczywiście tak było. Niech się lepiej porządnie przyłożą do optymalizacji systemu. Niech działa jak XP albo nawet lepiej. Jeśli tak będzie to system na pewno odniesie wielki sukces. Wtedy kto wie, może nawet odłożę sobie trochę kasy i zakupię oryginał (pod warunkiem, że nie będzie tak drogi jak vista).

  7. W7 rzeczywiście jest funkcjonalny ale ma wiele niedopracowanych szczegółów przyznam ze vista się chowa przy tym systemie. MS powinien dopracować też WMP oraz IE8. Dlatego też wole aby MS opóźnił premiery W7 do stycznia 2010 przy czym wydał dopracowany System operacyjny, który z każdym wydaniem jest coraz lepszy i stabilniejszy. Ale to tylko moje zdanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *