Ścisła współpraca Microsoftu z Samsungiem staje się faktem..

Microsoft Samsung - współpraca

Podczas wczorajszego wydarzenia Galaxy Unpacked 2019 (oprócz prezentacji Samsunga Galaxy Note 10 oraz Note 10+) ogłoszono ścisłą współpracę Microsoftu oraz Samsunga. Partnerstwo koncernów to według dyrektora generalnego giganta z Redmond „nowy rozdział naszego długoterminowego zaangażowania w poprawę wydajności i zmniejszenie luki pomiędzy urządzeniami mobilnymi a komputerami”. O co chodzi”?

Przede wszystkim na Samsungu Galaxy Note 10 będzie fabrycznie zainstalowana aplikacja Twój Telefon, która umożliwia wyświetlanie wiadomości tekstowych, powiadomień oraz całego ekranu smartfona na komputerze z systemem Windows 10. Do tego dochodzi także synchronizacja danych z usługi Galeria na Androida z platformą OneDrive.

Źródło: Microsoft

Fabrycznie zostaną zainstalowane także takie aplikacje jak Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook. Samsung zapowiedział również modernizację interfejsu DeX tak, by po podłączeniu telefonu do komputera z systemem Windows wyświetlało się na ekranie okno z podglądem tego, co aktualnie dzieje się na Galaxy Note 10.

Źródło: Microsoft

Co ciekawe, Galaxy Note 10 sprzedawany będzie teraz w detalicznych sklepach Microsoftu. Wszystkie przedstawione „nowości” mają być początkiem pewnej rewolucji – obie firmy twierdzą, że to dopiero początek współpracy. 

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *