SDK od Xbox One wyciekło do sieci

Po ataku hakerów na Sony Pictures właściwie nic nie jest już w stanie nas zaskoczyć w kwestii bezpieczeństwa, a raczej łamania zabezpieczeń. Do sieci wyciekło właśnie oprogramowanie SDK od Xbox One. Domorośli deweloperzy już zacierają ręce.

Do SDK (Software Development Kit) od Xbox One mieli obecnie dostęp wyłącznie zatwierdzeni przez Microsoft deweloperzy. Narzędzie to pozwala programować aplikacje i gry, które są zgodne z konsolą Xbox One.

Dzięki grupie notH4LT zainteresowani mogą pobrać i zaznajomić się zarówno z SDK, jak i dokumentacją techniczną. Oczywiście nie oznacza to, że każdy będzie mógł stworzyć działającą grę czy aplikację – do tego celu potrzebna jest zaawansowana wiedza programistyczna.

Aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób hakerzy weszli w posiadanie plików SDK. Wyciek może jednak spowodować, że w przyszłości w internecie pojawią się nieoficjalne modyfikacje konsoli, czy nawet aplikacje, które nie zostały zatwierdzone przez Microsoft. Dokładne poznanie SDK może się również przyczynić do złamania zabezpieczeń konsoli.

Z drugiej jednak strony, większa ilość deweloperów mogących skorzystać z SDK to większa ilość innowacyjnych projektów, które można później przekuć w sukces konsoli. Teoretycznie na wycieku Microsoft może jeszcze skorzystać.

Źródło: se7ensins.com

1 thoughts on “SDK od Xbox One wyciekło do sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *