Skype: zapowiedziano nowe wersje dla Windows 8.1 i Windows Phone 8.1

Microsoft zaprezentował w końcu najnowszy mobilny system operacyjny – Windows Phone 8.1. Nie trzeba było długo czekać na zapowiedź dedykowanych aplikacji. Na oficjalnym blogu komunikatora Skype pojawiły się informacje o nowej wersji dla Windows Phone 8.1 oraz Windows 8.1. Szykują się kolejne interesujące zmiany.

Wersja dla Windows Phone 8.1 będzie zintegrowana z nowym innowacyjnym narzędziem o nazwie Cortana, które umożliwi połączenia ze znajomymi za pośrednictwem komend głosowych – wystarczy wypowiedzieć dane osobowe naszego rozmówcy znajdującego się na liście i następuje automatyczne połączenie. Głos wykorzystamy również do logowania czy wyłączania komunikatora. Ponadto za pomocą dotknięcie jednego przycisku będzie można płynnie przechodzić z rozmów głosowych do rozmów wideo.

Już w przyszłym tygodniu pojawi się także nowa wersja komunikatora Skype dla Windows 8.1. Od teraz dostęp do niego możliwy będzie zarówno z menu Start jak również z pulpitu, na który będzie można przypiąć skrót. Warto dodać, że kilka dni temu redaktorzy serwisu Neowin otrzymali informację na temat nowej desktopowej wersji Skype z nowym interfejsem użytkownika, jednak Microsoft póki co nie skomentował tych doniesień.

Źródło: Skype Blog, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.