[MWC 2015] Spartan zadebiutuje w następnej wersji Windows 10

Microsoft już od dłuższego czasu pracuje nad zupełnie nową przeglądarką internetową o kodowej nazwie Project Spartan. Produkt został już oficjalnie zaprezentowany podczas jednej z konferencji, jednak użytkownicy nie mieli jeszcze okazji przetestować go na własnej skórze. Już niedługo ma się to zmienić, bowiem następca Internet Explorera zadebiutuje w kolejnej wersji Windows 10.

Podczas swojej konferencji na targach Mobile World Congress 2015 Microsoft potwierdził, że następna wersja testowa Windows 10 Technical Preview będzie zawierać przeglądarkę Spartan.

O Project Spartan nie wiemy aktualnie zbyt dużo. To zupełnie nowy projekt, dlatego też można się spodziewać, że porzucone zostaną nietrafione rozwiązania z Internet Explorera na rzecz jeszcze płynniejszego przeglądania internetu i mniejszego zapotrzebowania na zasoby naszego komputera. Wśród nowych funkcji Microsoft zapowiedział między innymi specjalny tryb czytelnika, który pozwoli wygodnie zanurzyć się w lekturze wybranych artykułów.

Niestety Microsoft nie poinformował, kiedy dokładnie pojawi się kolejna wersja Windows 10 Technical Preview. Ostatni build zadebiutował w styczniu, można się zatem domyślać, że kolejna aktualizacja zostanie zainstalowana na naszych komputerach w najbliższych tygodniach.

Źródło: Neowin via Instalki

1 thoughts on “[MWC 2015] Spartan zadebiutuje w następnej wersji Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *