W jakich edycjach Windows 7?

Wciąż oficjalnie nie wiadomo w jakich edycjach Microsoft wypuści na rynek system operacyjny Windows 7. Serwis Ars Technica rzuca nieco światła na ten temat i publikuje informacje pochodzące z nieoficjalnych źródeł.

Według serwisu z dużą pewnością nowy Windows pojawi się w dwóch wersjach: Enterprise Edition oraz Ultimate Edition. Kolejne informacje dotyczą upgrade’u do Windows 7. Ars Technica donosi, że ta kwestia zostanie rozwiązana w następujący sposób: Windows Vista Home Premium Edition => Windows 7 Home Premium Edition, Windows Vista Business Edition => Windows 7 Professional Edition, Windows Vista Ultimate Edition => Windows 7 Ultimate Edition.

Edycje Sevena nawiązują do nazewnictwa znanego z XP (Professional Edition) oraz Visty (Home Premium Edition). Wciąż nie wiadomo czy obok opcji upgrade`u z Visty pojawi się opcja aktualizacji z Windows XP do Windows 7.

Zainteresowanych odsyłamy do oryginalnych źródeł: Rumor: three options for upgrading from Vista to Windows 7 oraz How many editions of Windows 7 will there be?.

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: Ars Technica

3 thoughts on “W jakich edycjach Windows 7?

  1. A co z upgradem Visty w wersji Basic do Windows 7? Będzie istniała taka możliwość? Jakby nie patrzyć, udostępnienie upgrade dla “wybranych” użytkowników poprzedniej wersji systemu jest, politycznie mówiąc, nietaktowne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *