W “dziesiątce” pojawi się informacja o braku kompatybilności z aktualizacjami

Windows 10 Update

Takiej funkcjonalności z pewnością brakowało wielu użytkownikom systemu Windows 10. Aktualizacja majowa Windowsa 10 została już udostępniana. Obyło się w tym przypadku bez niespodzianki i pierwsze błędy w May 2020 Update zostały również potwierdzone. Gigant z Redmond w niektórych przypadkach z ich powodu wstrzymał dystrybucję.

Brak dostępnej aktualizacji – komunikat

Do tej pory witryna Windows Update była bardzo oszczędna w informacje w sytuacji, w której jakaś aktualizacja nie była udostępniana danemu użytkownikowi, pomimo że niemal wszyscy wkoło mogli już z niej korzystać. Microsoft wprowadził drobną zmianę w postaci komunikatu o braku pełnej kompatybilności danej konfiguracji z nowym zestawem poprawek. W przypadku aktualizacji majowej Windows 10 2004 niektórzy zobaczą monit o treści:

“Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2020 r. już wkrótce. Ta aktualizacja jest udostępniana zgodnym urządzeniom, ale Twoje urządzenie nie jest do końca na nią gotowe. Gdy urządzenie będzie gotowe, zobaczysz aktualizację dostępną na tej stronie. W tej chwili nie są wymagane żadne działania.”

Nowy komunikat w Windows Update. / Źródło: Instalki.pl

W takim wypadku lepiej uzbroić się w cierpliwość, o ile oczywiście chcecie mieć gwarancję tego, że po zainstalowaniu łatki wszystkie funkcje systemu operacyjnego będą działały jak należy. Niecierpliwi mogą zastosować którąś z prezentowanych metod, wymuszających wdrożenie update’u, ale nie zalecamy takiego postępowania, zwłaszcza początkującym użytkownikom.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *