Windows 10 Insider: aktualizacja KB4497936 psuje 2 funkcje systemowe

Windows Update, problemy

Windows 10 w wersji Insider to plac zabaw dla osób, które chcą zaznajomić się z najnowszymi funkcjami systemu zanim te trafią jeszcze do jego wersji stabilnej (lub sprawdzić je, zanim Microsoft w nich zrezygnuje). Korzystanie z Windows 10 Preview wiąże się z tym, że czasem “coś pójdzie nie tak”. Bardzo nie tak. W nowej wersji OSu dla deweloperów zepsuto dwie kluczowe jego funkcje.

Windows Sandbox to specjalna funkcja systemowa, która dostępna jest od jakiegoś czasu dla deweloperów i debiutuje w wersji stabilnej systemu w wersjach Pro i Enterprise przy okazji dużej aktualizacji majowej. Niestety, Microsoft właśnie przyznał, że najnowsza aktualizacja KB4497936 sprawia, że umożliwiający stworzenie zamkniętego i odizolowanego od całej struktury plików środowiska testowego w obrębie systemu Sandbox przestał działać u niektórych osób. Co gorsza, posłuszeństwa odmówił także Windows Defender Application Guard.

Windows Sandbox

Microsoft obiecał, że naprawić błąd do końca czerwca. Do tego czasu proponowane jest rozwiązanie tymczasowe polegające na tworzeniu wpisów w rejestrze z uprawnieniami administratora i zrestartowanie procesu hosta. 

Co ciekawe, błąd nie dotyka stabilnej wersji systemu Windows 10 z May 2019 Update, który nie otrzymał łatki oznaczonej numerem KB4497936. Poprawka ta wdrożona została głównie po to, aby wzmocnić ochronę przed niedawno wykrytymi exploitami MDS. 

Źrodło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *