Xbox Game Pass pojawi się na komputerach z Windows 10

Xbox Game Pass PC

Microsoft zapowiedział właśnie rozwiązania dla twórców i graczy, które zostaną wprowadzone na platformie Windows 10. Szczegółowe informacje na temat usługi zostaną podane podczas konferencji Xbox E3 Media Briefing, transmitowanej na żywo 9 czerwca o godz. 22:00 w kanałach Xbox. 

Już teraz wiemy, że Xbox Game Pass na komputerach PC umożliwi graczom nieograniczony dostęp do biblioteki zawierającej ponad 100 gier PC dla Windows 10 od czołowych wydawców, takich jak Bethesda Softworks, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive, SEGA i innych. 

Dodatkowo, nowe gry autorstwa Xbox Game Studios będą dostępne w usłudze Xbox Game Pass PC w dniu premiery, w tym również tytuły nowonabytych studiów Obsidian i inXile.

Co ciekawe, gry z katalogu Xbox Game Pass PC będą dostępne w dniu premiery w większej liczbie sklepów. Halo: The Master Chief Collection, Gears 5, gry Age of Empires I, II i III w edycjach Definitive Edition oraz przyszłe tytuły własne Microsoft dołączą do ponad 20 gier Xbox Game Studios dostępnych już na platformie Steam

Gigant zapowiedział też wsparcie dla gier Win32 w systemie Windows 10. Win32 jest najpopularniejszym formatem wykorzystywanym przez twórców gier i najchętniej używanym przez graczy. Microsoft umożliwi pełne wsparcie dla gier Win32 w Sklepie Microsoft w systemie Windows 10. 

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *