Łatka dla Windows 10 May 2019 Update – warto zainstalować

Windows 10 May 2019 Update

Windows 10 (1903), czyli Windows 10 May 2019 Update pojawia się na coraz to nowych komputerach. Aktualizacja przebiega.. jak zawsze. Towarzyszą jej liczne problemy – jeśli ich nie doświadczacie, jesteście w gronie szczęśliwców. Wiedzcie, że Microsoft jest świadomy wielu błędów, czego efektem jest najnowsza łatka, która aktualizuje system do buildu o numerze 18362.145. Co dokładnie poprawiono? Dużo rzeczy.

Naprawiono błędy związane z łącznością Bluetooth, Paskiem gry i drzewami folderów. Istotne poprawki wdrożono też celem poprawy błędu, w wyniku którego nośniki SD i karty pamięci SD miały przypisywane błędne litery dysków w trakcie instalacji aktualizacji, które skutkowały niemożnością dokończenia tego procesu. Usunięto także błąd w wyniku którego niektóre gry i aplikacje Direct3D miały problem z wejściem w tryb pełnoekranowy. 

Wszystkie poprawki zostały opublikowane przez Microsoft w dzienniku zmian.

Nowa aktualizacja przynosi nowe problemy. Oprogramowanie antypirackie od BattlEye nie lubi się z poprawką. Po uruchomieniu gier korzystających z tego systemu oczom graczy ukazują się komunikaty “Failed to start BattlEye Service” lub “Failed to initialize BattlEye Service”. Co ciekawe, kłopotliwa jest nie tyle sama aktualizacja oprogramowania, co ona w połączeniu ze sterownikami NVIDIA w wersji 430.39. Instalacja sterownika 425.31 rozwiązuje problem – podobnie jak downgrade Windowsa 10 do wersji 1809.

Inny kłopot związany jest z wprowadzonym wraz z aktualizacją środowiskiem Windows Sandbox, znanym osobom korzystającym z buildów Windows 10 preview w ramach programu Insider. Wygląda na to, że Sandbox ma problemy nie tylko w deweloperskiej wersji systemu – po majowej aktualizacji stabilnej wersji systemu nie uruchamia się wyświetlając błąd o treści “ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)”, o ile w trakcie instalacji użytkownik zmieni język systemu. Jest to oczywiście problem dotykający promila osób.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *