Windows 10: Kalkulator umożliwi rysowanie wykresów funkcji?

Kalkulator Windows 10

W pierwszym tygodniu marca, firma Microsoft udostępniła publicznie kod źródłowy kalkulatora w wersji dla systemu Windows 10 na portalu GitHub. Spółka chce w ten sposób zaangażować społeczność w rozwój swoich usług i dać im pole do popisu. 

Szybko po umieszczeniu kodu w sieci swoje propozycje wysłało około 30 osób – spośród tych zgłoszeń na razie wybrano jedno, które na pewno trafi do oficjalnej wersji kalkulatora. Chodzi tu o pomysł Dave’a Grochockiego polegający na implementacji funkcji rysowania wykresów graficznych do programu tak, aby pomóc uczniom w uczeniu się algebry.

Prawdopodobny wygląd funkcji rysowania wykresów w kalkulatorze dla Windows 10 / Src: The Verge

Swoją propozycję argumentował tym, że algebra to niezbędny krok do wdrożenia się w bardziej zaawansowaną matematykę i inne przedmioty ścisłe. Dodał ponadto, iż uczniowie w Stanach Zjednoczonych po prostu nienawidzą algebry i umieszczenie takiej funkcji z pewnością się im przyda. 

Wszystko wskazuje na to, że na samym początku użytkownicy będą w stanie jedynie operować na równaniach liniowych, kwadratowych i wykładniczych. Więcej możliwości zapewne pojawi się za jakiś czas, lecz teraz Microsoft będzie obserwował inne pomysły internautów i być może niedługo usłyszymy o kolejnej ciekawej aktualizacji kalkulatora.

O planowanej dacie wdrożenie opisanej innowacji na razie nic nie wiadomo.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *