Windows 10: logowanie za pomocą hasła może przejść do lamusa

Windows 10 hello logowanie

O tym, że Microsoft planuje odejść można było usłyszeć już jakiś czas temu. Teraz jednak można zobaczyć jak spółka chce wdrożyć swój pomysł w praktyce – wszystko za sprawą nowej testowej wersji systemu Windows 10 udostępnionej w ramach Fast Ring Insiders. Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

Użytkownicy zauważyli, że w ustawieniach pojawił się nowy przełącznik nazwany po angielsku „Make you device passwordless”. Po kliknięciu w niego (a jakżeby inaczej) zniknie możliwość logowania się za pomocą hasła do Windowsa 10 – pozostanie jedynie opcja „wejścia” przy użyciu systemu rozpoznawania twarzy Windows Hello, czytnika linii papilarnych, kodu PIN lub fizycznego klucza bezpieczeństwa.

Koniec z hasłami / Źródło: Microsoft

Nowość jest dostępna jedynie dla wąskiego grona odbiorców, lecz całkiem niedługo trafi zapewne do obszerniejszej rzeszy konsumentów. Jak wynika z powyższego rzutu ekranu, Microsoft nie usuwa całkowicie systemu haseł, więc jego zwolennicy nie mają jeszcze powodów do obaw. Aktualizacja pozwala sądzić jednak, że firma dąży do pozbycia się potrzeby wpisywania ciągu liter i cyfr na rzecz prostszych i skuteczniejszych metod.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *