Windows 10 May 2019 Update pojawi się z “automatu” na komputerach, na których nadal pracuje Windows 10 1803

Windows 10 May 2019 Update

Gdy Microsoft ogłaszał, że aktualizacja Windows 10 May 2019 Update dostępna jest już dla wszystkich komputerów, wielu użytkowników skarżyło się, że najnowsza łatka się u nich nie pojawiła. Opublikowaliśmy z tego powodu nawet poradnik, w którym tłumaczyliśmy jak wymusić aktualizację za pomocą narzędzia Asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Okazuje się, że patch nie był dostępny dla użytkowników Windowsa 10 bez poprzedniej dużej aktualizacji.

Dopiero teraz Microsoft postanowił automatycznie aktualizować komputery, na których wciąż znajduje się system Windows 10 1803 w wersjach Home lub Pro. Do tej pory użytkownicy OSu z aktualizacją z kwietnia ubiegłego roku nie mogli doczekać się zmian – teraz są one konieczne ze względu na zbliżający się powoli, acz nieubłaganie, koniec wsparcia dla tej rewizji oprogramowania. O swojej decyzji Microsoft poinformował za pośrednictwem Twittera.

W oświadczeniu firmy z Redmond czytamy:“W związku z tym, że w dalszym ciągu bardzo dużo urządzeń korzysta z poprawki April 2018 Update, dla której wsparcie zakończymy 12 listopada 2019 roku, zdecydowaliśmy się rozpocząć proces aktualizacji już teraz. Pozwoli to zagwarantować, że wszyscy użytkownicy otrzymają nowe oprogramowanie na czas”.

Użytkownicy Windowsa 10 1803 w trakcie aktualizacji do wersji 1903 “ominą” aktualizację o numerze 1809. Oczywiście jej składniki zostaną zainstalowane przy okazji.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie, aby Wasz system został automatycznie zaktualizowany, możecie odłożyć aktualizację w czasie o maksymalnie 35 dni.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *