Windows Defender zmieni swoją nazwę..

Windows Defender

Wygląda na to, że Microsoft nie chce, by jego usługi kojarzyły się wyłącznie z systemem Windows. Dowodem na to ma być zmiana, która zagości na początku przyszłego roku w kwietniowej aktualizacji „dziesiątki”. Chodzi o tytułowe przekształcenie usługi Windows Defender

Tak więc od momentu wdrożenia powyżej wspomnianego update’u, fabrycznie zainstalowany „antywirus” nosić będzie miano Microsoft Defender. Nie wiadomo na ten moment czy ta symboliczna zmiana obejmie także poprzednie systemy koncernu (Windows 7 oraz Windows 8.1).

Dlaczego gigant z Redmond decyduje się na tego typu zabiegi? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest oczywiście przystosowanie się do polityki multiplatformowej. Spółka chce używać nazwy „Microsoft” w stosunku do usług i narzędzi dostępnych na wielu platformach, a nazwy „Windows” w momencie, kiedy program występuje jedynie dla tożsamego systemu operacyjnego.

Wielce prawdopodobne jest więc to, że Microsoft Defender zostanie już niedługo przeniesiony na inne platformy. Do tego wydarzenia nam jednak nieco pozostało, ponieważ zmiana powinna nastąpić oficjalnie dopiero w momencie premiery Windows 10 April 2020 Update. Z doświadczenia wiemy, że przez taki okres wiele może się zmienić.

Źródło: Ghacks.net, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *