Windows 10 Mobile otrzyma obsługę czytników linii papilarnych

Windows 10 Mobile

Microsoft zdradził podczas jednej z konferencji, że mobilna wersja systemu Windows 10 otrzyma latem wsparcie dla czytników linii papilarnych. Funkcja ma się pojawić w ramach dużej aktualizacji Anniversary Update.

Platforma będzie korzystać z tych samych rozwiązań i sterowników, które już teraz są dostępne w desktopowej wersji Windows 10. Warto bowiem podkreślić, że w tradycyjnej wersji systemu taka funkcja już występuje.

Udostępnione przez Microsoft informacje wskazują, że czytnik w Windows 10 Mobile będzie mógł być wykorzystywany na kilka sposobów. Producent może wbudować skaner w urządzenie lub polegać na rozwiązaniach peryferyjnych. Oprogramowanie będzie natomiast obsługiwać zarówno przyłożenie palca, jak i jego przeciągnięcie po czytniku.

Nowe rozwiązanie będzie dostępne w ramach funkcji Windows Hello, która zrzesza w sobie różne sposoby zabezpieczania urządzenia.

Anniversary Update zadebiutuje w okresie letnim – prawdopodobnie pod koniec lipca. Wtedy bowiem przypada pierwsza rocznica debiutu Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *