Windows 10 Mobile wciąż niszowy na urządzeniach z mobilnym Windowsem

Windows 10 Mobile

Z pewnością Microsoft nie jest zadowolony z popularności urządzeń z mobilnym Windowsem. Nie dość, że smartfon kiepsko się sprzedają, deweloperzy niechętnie tworzą aplikacje to w dodatku statystyki najnowszego Windows 10 Mobile nie zachwycają.

Udziały Windows 10 Mobile wzrosły o 1% w ciągu ostatniego miesiąca (w czerwcu wzrost wyniósł 0,5%) co oznacza, że system ten stanowi zaledwie 11,9% aktywnych telefonów z systemem Windows. Największym udziałowcem ekosystemu jest niezmiennie Windows Phone 8.1, który działa na 79,1% urządzeń. Nie brakuje również smartfonów z Windows Phone 8.0, korzysta z niego wciąż 7,2% użytkowników. Windows Phone 7.x praktycznie zniknął z rynku, jego udziały w lipcu wyniosły 1,8%.

Udziały w rynku poszczególnych wersji mobilnego Windowsa - 07/2016

Udziały w rynku poszczególnych wersji mobilnego Windowsa – 07/2016

Poznaliśmy również listę 10 najczęściej używanych telefonów z Windows 10 Mobile. Na szczycie znalazły się Lumia 640, Lumia 640 XL i Lumia 950 XL.

Najpopularniejsze urządzenia z mobilnym Windowsem - 07/2016

Najpopularniejsze urządzenia z mobilnym Windowsem – 07/2016

To kolejny miesiąc przynoszący złe wieści dla Microsoftu. Gigant nie radzi sobie na rynku zdominowanym przez Google i Apple. Nie pomogła nawet umowa z dziesiątkami nowych partnerów, którą podpisano jeszcze w 2014 roku. Mieli oni tworzyć urządzenia z mobilnym Windowsem aby spopularyzować platformę wśród konsumentów.

Gigant z Redmond robi co może aby zachęcić użytkowników do przejścia na najnowszą wersję Windows 10 Mobile. Przykładem niech będzie zaprzestanie wsparcia Skype na Windows Phone 8.1 i Windows Phone 8, o czym informowaliśmy wczoraj.

Pełną treść lipcowego raportu AdDuplex znaleźć można pod tym adresem.

Źródło:  Instalki via Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *