Windows 10 – problemy z połączeniem sieciowym i kafelkami

Windows 10 nie działa

Okazuje się, że część użytkowników systemu Windows 10 ma spore problemy z połączeniem sieciowym i kafelkami w Menu Start; nie ze względu na sposób, w jaki korzystają ze sprzętu, a przez błędy w oprogramowaniu firmy Microsoft.

Problem z połączeniem sieciowym

Aktualizacja Windows 10 May 2020 Update oraz poprawka zbiorcza udostępniona w maju tego roku zdestabilizowały działanie łączności internetowej w co najmniej dwóch przypadkach. Przede wszystkim, pewna grupa osób donosi o połączeniu zrywanym w momencie aktywowania VPN. Problemy pojawiają się również w trakcie uruchamiania aplikacji pobieranych w Microsoft Store, które po włączeniu nie są w stanie przejść w tryb online – jako przykłady wymienia się m.in. pakiet biurowy Office oraz Spotify.

Do tej pory winy doszukiwano się w usterce tkwiącej w systemie NCSI (Network Connectivity Status Indicator) jednak wygląda na to, że przyczyna może leżeć gdzieś indziej.

Dowiedzieliśmy się, że patch jest już przygotowywany i powinien zostać udostępniony w drugi wtorek listopada, przy okazji tzw. “Patch Tuesday”.

Menu Start i popsute kafelki

W swoim najnowszym komunikacie dotyczącym systemu Windows 10 w wersji preview build 20211 przedstawiciele firmy z Redmond przyznali, że wiedzą o istnieniu irytującego błędu w Menu Start w stabilnej wersji “dziesiątki”. Niektórzy użytkownicy systemu doświadczają sytuacji, w której niektóre kafelki są nieaktywne, a widniejący na nich napis informuje o rzekomej aktualizacji, która tak naprawdę nie ma miejsca. Co ciekawe, błąd został naprawiony we wrześniowym buildzie preview, ale łatka wciąż nie pojawiła się w stabilnym wydaniu.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *