Windows 10 – przezroczyste menu Start

W sieci pojawiły się screeny z nowej, niedostępnej jeszcze publicznie wersji Windows 10 Technical Preview. Możemy się z nich dowiedzieć, że Microsoft w końcu zaimplementował przezroczyste Menu Start, które jest łudząco podobne do stylu Aero znanego z Windows Vista oraz Windows 7.

Aero Glass zabrakło w Windows 8, na co bardzo często użytkownicy tego systemu marudzili. Wszystko wskazuje jednak na to, że przezroczysty styl powróci wraz z nową wersją Windows 10. A przynajmniej wynika tak ze screenów, które właśnie pojawiły się w sieci.

Przezroczysty styl jest obecny wyłącznie w Menu Start, a nie we wszystkich aplikacjach, ja miało to miejsce w Windows 7. The Verge informuje również, że transparentność znika, gdy Menu Start zostanie włączone w trybie pełnoekranowym, czyli w popularnym ekranie startowym, znanym z Windows 8.

 

Aero Glass  Windows 10
Aero Glass powraca do Windows 10?

Zmianie uległa również Cortana. Wirtualna asystentka jest jeszcze bardziej zintegrowana z Menu Start, a poszczególne opcje związane z tą funkcją są dostępne z paska zlokalizowanego po lewej stronie.

Cortana Menu Start
Cortana jeszcze lepiej zintegrowana z Menu Start

Z mniejszych zmian warto wymienić nową animację związaną z wysuwaniem Menu Start.

Nowa animacja Menu Start
Nowa animacja Menu Start

Już jutro Microsoft będzie gospodarzem konferencji Build 2015. Nie ulega wątpliwości, że to jedno z najważniejszych wydarzeń dla amerykańskiej firmy. Z pewnością możemy się spodziewać wielu nowych szczegółów na temat Windows 10 i innych produktów giganta z Redmond.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *