Windows 10 wkrótce wzbogaci się o funkcję Spotlight dla Pulpitu

Windows 10 zmiana tapet

Interfejs Windows 10 czekają w najbliższym czasie interesujące zmiany. Przy okazji aktualizacji listopadowej (20H2) wprowadzone zostanie na przykład odświeżone Menu Start. Członkowie programu Windows Insider będą mogli wkrótce przetestować dwie inne, równie ciekawie zapowiadające się modyfikacje UI. Są nimi Desktop Spotlight oraz ekrany powitalne uwzględniające motyw systemowy.

Tapety Spotlight

Zmiana wyglądu systemu Windows 10 nie jest zadaniem trudnym – o ile oczywiście satysfakcjonuje Was zestaw podstawowych narzędzi oferowanych przez Microsoft. Najprościej po prostu zmienić tapetę, pobrać motyw z Microsoft Store lub stworzyć własny pokaz slajdów, złożony z wybranych uprzednio zdjęć i grafik. Jeśli próbowaliście się kiedyś podjąć ostatniego z tych zadań wiecie na pewno, że jest to zajęcie irytująco czasochłonne. Powód? Trywialny. Konieczność ręcznego wybrania każdej tapety wyświetlanej w ramach pokazu. Microsoft wkrótce da wszystkim możliwość wyboru czwartej opcji.

W jednym z przyszłych stabilnych wydań systemu, Microsoft chce wprowadzić funkcję Spotlight dla Pulpitu. Pośród opcji w menu Personalizacja, na liście “Tło” pojawi się nowa opcja o nazwie “kolekcja Spotlight”. Obecnie efektowne grafiki z Bing wyświetlane są wyłącznie na ekranie blokady.

Spotlight collection
Funkcja Desktop Spotlight widnieje w nowej wersji preview Windows 10, jednak nie jest aktywna / Źródło: WindowsLatest

Ekran powitalny dopasowany do motywu systemowego

Drugą z nowości będących na ten moment w fazie testów, jest unowocześniony ekran powitalny, dopasowany do motywu. Towarzyszy kompatybilnym aplikacjom dostarczanym z systemem pokroju Microsoft Store, Groove Music i Ustawień. Co ważne: ekran ten dopasowuje się automatycznie nie tylko do kolorystyki, ale także do wybranego motywu systemowego – ciemnego lub jasnego, co pozwala jeszcze bardziej ujednolicić wyświetlane okienka.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy zmiany zadebiutują w stabilnej wersji Windows 10, ale z pewnością nie pojawią się przy okazji aktualizacji listopadowej.

Źródło: WindowsLatest via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *