Windows 10 Technical Preview – wideo z użytkowania

Od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą pobierać i testować najnowszy system z rodziny Windows. Jest to oczywiście wczesna wersja rozwojowa (Technical Preview) i nie odzwierciedla pełnych możliwości finalnego produktu. Niemniej jednak warto sprawdzić jakie zmiany szykuje Microsoft na 2015 rok (wtedy system trafi do sprzedaży). Najciekawsze nowości możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo.

O nowościach w Windows 10 pisaliśmy już wielokrotnie, po szczegóły odsyłamy do tego artykułu. Teraz przyszedł czas na testy praktyczne. Instalacja wersji Technical Preview nie różni się specjalnie od tej znanej z systemu w wersji 8 czy 8.1. Wystarczy pobrać obraz ISO, wypalić nośnik lub stworzyć bootowalny pendrive i ruszyć z instalacją. Można również skorzystać z instalacji w postaci maszyny wirtualnej – w tym poradniku pokazano jak to zrobić.

Po kilkunastu godzinach spędzonych z Windows 10 Technical Preview można stwierdzić, że system działa całkiem stabilnie. Bez problemu instalują się zwykłe desktopowe aplikacje, nawet te sprzed kilku lat. Szybkość uruchamiania i działania systemu nie odbiega od tego czego mogliśmy doświadczyć w Windows 8.1.

Użytkownicy Windows 8 mogą odnieść wrażenie, że zmiany nie są duże. W praktyce zmienił się tylko wygląd ekranu startowego – zastąpiono go długo oczekiwanym Menu Start. Oczywiście “dziesiątka” zawiera wiele mniejszych przeróbek w interfejsie. Pojawiły się odświeżone ikonki (np. Mój komputer), zmieniono również wygląd okien na bardziej płaskie z bardzo cienkim obramowaniem. Wszystkie istotne zmiany można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Windows 10 Technical Preview można pobrać tutaj. Licencja wygasa w dniu 15 kwietnia 2015 roku.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *