Windows 10 w pierwszej kolejności dla “Insiderów”

Microsoft zaplanował premierę Windows 10 na 29 lipca bieżącego roku. Z możliwości darmowej aktualizacji do najnowszej wersji będzie mógł skorzystać każdy posiadacz Windows 7 oraz Windows 8.1. Jak się jednak okazuje, w pierwszej kolejności swój system otrzymają użytkownicy zapisani do programu Windows Insider.

Terry Myerson z Microsoftu wyjaśnił na blogu, w jaki sposób będzie przebiegać premiera Dziesiątki. Amerykańska firma chce udostępniać swój system falami. W pierwszej kolejności, podczas oficjalnej premiery, możliwość aktualizacji otrzymają użytkownicy Windows Insider (pod warunkiem, że posiadają licencję na Windows 7 lub Windows 8). Reszta świata prawdopodobnie będzie musiała poczekać.

Myerson informuje, że informacja o możliwości przeprowadzenia instalacji będzie się ukazywać stopniowo dla kolejnych użytkowników. W ten sposób Microsoft chce uniknąć przeciążenia serwerów i od razu reagować na zaistniałe problemy. Jesteśmy przy okazji zapewniani, że jeżeli zarezerwowaliśmy swój system, informacja o aktualizacji pojawi się maksymalnie w przeciągu kilku dni od premiery.

Informacja o możliwości aktualizacji w Windows 7
Informacja o możliwości aktualizacji w Windows 7

Microsoft poinformował, że już niedługo gotowa wersja systemu zostanie wysłana do producentów sprzętu, by ci mogli przygotować urządzenia z Windows 10. Chwilę później kopie Dziesiątki zostaną rozesłane do sprzedawców detalicznych. Amerykańska firma jest już na ostatnim zakręcie przed oficjalną premierą.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *