Windows 7 dla studentów za 30 funtów

Windows 7 Home Premium lub Professional za jedyne 30 funtów? Tak to możliwe! Taka oferta pojawiła się na stronie brytyjskiego oddziału firmy Microsoft.

Windows 7 za symboliczne 30 funtów (według obecnego kursu złotówki to niecałe 140 PLN) to oferta skierowana to studentów i uczniów. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta e-mail w domenie uczelni oraz legalna wersja Windows Vista lub Windows XP. Promocja potrwa od 1 października 2009 do 3 stycznia 2010. Szczegóły oferty dostępne są pod tym adresem: Windows 7 UK Student Offer.

Serwis Neowin.net donosi, że w ślad za Wielką Brytanią pójdą również inne kraje: USA, Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Korea i Meksyk. Koszy aktualizacji systemu może być różny w zależności od lokalizacji. Niestety na liście nie znalazła się Polska. To nie pierwsza sytuacja w której nasz kraj pomijany jest przez Microsoft. Warto przypomnieć, że koncern nie zamierza oferować polskim konsumentom Windows 7 Family Pack (edycja rodzinna na 3 stanowiska).

Źródło: Microsoft, Neowin

18 thoughts on “Windows 7 dla studentów za 30 funtów

 1. Szczerze powiem że gdyby w Polsce był Windows 7 Family Pack kupił by go + do tego MS Office 2007 za 199zł na 3 stanowiska. Szkoda też że dla szkół średnich nie ma taniej (jeśli mam już 18 lat), tylko zawsze studenci… Czekam na jakaś ciekawą ofertę Microsoft Polska. Może na święta przygotujecie ofertę Family Pack + MS Office na 3-6 stanowisk dla userów domowych. Mnie interesowała by licencja na 4 komputery, co prawda są tam systemy ale Windows 7 mi się podoba bardziej 😉 trzeba iść do przodu… Najlepiej jak by była paczka System + Office + AntyVirus – w jakieś dobrej cenie.

 2. Szanowni Państwo pomstujący na Microsoft, jeśli jesteście studentami, jesteście gotowi zapłacić 40 euro (nie funtów, w Polsce obowiązuje euro) i macie zarejestrowaną na was kopię dowolnego poprzedniego systemu windows (OEM, retail, byle nie MSDN AA) to ja wam załatwię ten system bez problemu, w poprzednich latach, kiedy program był w Polsce dostepny z takiej możliwości w całej Polsce skorzystało 38 osób (słownie 38 osób).

  Proszę również nie podawać informacji że nie będzie Family Pack 7, oczywiście że będzie w bardzo korzystnej cenie, tylko w późniejszym okresie, wynika to z planów wydawniczych nowego systemu.

 3. W sumie dziwna sprawa, bo studiuje w college w UK, ale nie mamy kont email..

  jesli to jest wymagane, to lipa.
  zapytam jeszcze w college, ale mysle ze jesli nie zakladali nam e-mail’i, to i raczej nie jest to mozliwe..

  niby nie jestem na kursie informatycznym, ale mimo wszystko.. wlasnego maila trza miec ;p

 4. To nie wina całego MS – tylko wina polskiego oddziału który jest prowadzony przez mało inteligentnych ludzi – przykładem może być zachowanie przedstawiciela MS Polska w dniu premiery Visty i jego zachowanie podczas prezentacji produktów w TVN24 – nie potrafił podać ręki prowadzącemu po programie – to pokazuje jaki poziom intelektualny panuje w MS Polska, skute tego taki, że ceny za Win7 w Polsce już wiadomo, że będą dożo wyższe niż w innych krajach, od tego nie ma promocji i zestawów pakietowych – no comments!

 5. Kurcza, jak zwykle jawne lekceważenie, akurat jakby zrobili tą wersje studencką to bym kupił, a tak tracą klientów ! Niezła polityka firmy, traktować potencjalnych klientów wybiórczo… Jakbym chciał zmniejszyć piractwo to w takim właśnie miejscu obniżyłbym cenę swojego produktu maksymalnie… ale wiadomo jak jest…

 6. Cytuje
  “gdyż normalny anglik jak mu winda pada idzie do sklepu po nowy komp bo nie jest w stanie przeprowadzić reinstalacji 😀 .”
  W polsce są biedni informatycy co umią wszystko. W Anglii są bogaci ludzie co nic nie umią. Polacy oczywiscie korzystają z piratów. Anglicy nie korzystaja bo nie umia reinstalowac windowsa. Polacy to i tak cwane BESTIE

 7. I co tak przezywacie szkoda ze autor nie doczytał ze to oferta tylko dla studentów 😛 z potwierdzeniem swojego konta mail na jednej z angielskich uczelni.. I tak jak znam życie skorzysta z tego garstka do tego upoważnionych ludzi, gdyż normalny anglik jak mu winda pada idzie do sklepu po nowy komp bo nie jest w stanie przeprowadzić reinstalacji :D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *