Windows 7 nie zagraża Apple

Według analityków z Wall Street wprowadzenie do sprzedaży systemu Windows 7 nie będzie miało żadnego wpływu na sprzedaż komputerów marki Apple.

Analitycy z Broadpoint AMTECH skrupulatnie przeanalizowali skutki wprowadzenia czterech ostatnich edycji Windowsa i nie znaleźli żadnego powiązania ze spadkiem popularności Maków. Porównano sprzedaż komputerów Mac po wprowadzeniu do sprzedaży Windows 98 w czerwcu 1998, Windows 2000 (luty 2000), Windows XP (październik 2001) i Vista (styczeń 2007). Jedynie po premierze Windows 2000 sprzedaż Apple nieco spadła natomiast w pozostałych przypadkach nie odnotowano negatywnej zależności. Wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach pojawienie się nowego Windowsa na rynku skutkowało zwiększoną popularnością Maków.

Tego typu trendy zauważalne były szczególnie po premierze Visty kiedy to użytkownicy niezadowoleni z wydajności OS’a lub po zapoznaniu się z jego kiepskimi recenzjami byli skłonni zmienić komputer na Macintosha. Brian Marshall z Broadpoint AMTECH twierdzi iż premiera Windows 7 nie jest w stanie zagrozić pozycji Apple, a dopiero następny Windows może mieć wpływ na sprzedaż Maków.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat Apple może przejąć 10% rynku komputerów osobistych. Producent luksusowych laptopów i desktopów ma szansę jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku powrócić do normalnego wzrostu sprzedaży na poziomie 20% rok do roku. Według analityków jednym z czynników wzrostu sprzedaży jest obniżka cen komputerów MacBook Pro.

Źródło: TechWorld

3 thoughts on “Windows 7 nie zagraża Apple

  1. Ludzie w ms są na tyle inteligentni że nie wyciągają pochopnych wniosków i myślę że tym razem apple może spaść, gdzieś czytałem nawet,że według fantyków appla windows 7 jest lepszy niż Mac os X
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *