Windows 7 otrzyma jednak kolejną “darmową” aktualizację

Windows 7

Wczoraj informowaliśmy Was, iż gigant z Redmond zapowiedział załatanie buga, który uniemożliwia niektórym użytkownikom Windows 7 ustawienie zgodnego z ich preferencjami tła pulpitu. Ton wypowiedzi wskazywał raczej na to, iż aktualizacja dotyczyła będzie tylko systemów z płatnym, przedłużonym wsparciem. Okazuje się, że będzie inaczej.

Gigant z Redmond oficjalnie poinformował, że naprawi problem we wszystkich wersjach Windowsa 7 i stosowną aktualizację udostępni także użytkownikom, którzy z dniem 14 stycznia utracili wsparcie swojego OSu. Nie dowiedzieliśmy się kiedy patch będzie dostępny w ramach systemu Windows Update, ale powinniśmy się go spodziewać 11 lutego, w drugi wtorek nadchodzącego miesiąca, przy okazji Patch Tuesday.

Postępowanie Microsoftu wcale nie jest czymś oczywistym. W przeszłości firma ignorowała konsekwentnie występowanie naprawdę wielu bugów ujawniających się w systemach, których wsparcie dobiegło końca – i nic w tym dziwnego. Wyjątek producent oprogramowania zrobił m.in. w 2017 roku, kiedy to udostępnił krytyczną poprawkę dla ransomware WannaCry szalejącego także na Windowsie XP, który wsparcie utracił jeszcze w kwietniu 2014 roku.

Jeśli macie problem z ustawieniem tapety w Windowsie 7, możecie odinstalować poprawki KB4534310 i KB4544314, czego nie polecamy. Alternatywnie, wystarczy jako obraz tła ustawić grafikę w rozdzielczości odpowiadającej rozdzielczości wyświetlanego obrazu.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *