Windows 7 RTM pod koniec lipca

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie partnerów Microsoft, wersja RTM następcy Visty ma pojawić się w ostatnich dwóch tygodniach lipca (konkretne data nie jest znana). Oznacza to, że wszyscy zainteresowani finalną wersją Windows 7 muszą uzbroić się w cierpliwość i datę 13 lipca wymazać z kalendarza. Opóźnienie jest niekorzystne zwłaszcza dla partnerów Microsoftu, wybranych testerów oraz subskrybentów TechNet i MSDN (otrzymują oni obraz systemu operacyjnego w dniu wydania).

Informacja została podana podczas konferencji Computex 2009 odbywającej się Taipei.

Dla przypomnienia: status RTM, czyli Release To Manufacture oznacza, że system jest gotowy do produkcji.

Źródło: Microsoft Partner Network

11 thoughts on “Windows 7 RTM pod koniec lipca

  1. Witam.Może temat nie na miejscu ale właśnie przetestowałem parę gier (dem) i powiem wam że na Windows 7 64 bit gry chodziły beż żadnych problemów.Crysis (demo) działa beż problemów. Choć przy wysokich i bardzo wysokich ustawieniach jest spadek wydajności.Devil May Cry 4 (Demo) Działa bez problemów.TomeShift (Demo) Działa bez problemów.Tomb Raider Underworld działa bez problemów (ok. 40 klatek na sekunde)7 zip działa prawidłowo.RAD Video Tools działa prawidłowo.Deamon Tools nie da sie zainstalować.Nie ma też problemów z kodekami K-Lite Codec Pack. Mysle, że system jest gotów do sprzedaży. Wszyscy czekają na polską wersję Siudemki :)Gry i programy testowałem na komputerze:AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ 2.4 GHZ2GB RamGe force 8600 GT.System bardzo szybko się uruchamia i miło sie na nim pracuję. Mam nadzieję, że będzie lepszy od Visty i nie bedzie z nim takich problemów jak z następcą dobrego i sprawdzonego XP. Pozdrawiam wszystkich

  2. FYI: Aktualizacja i udostepnianie oprogramowania w MSDN AA NIE JEST automatyczne, to administrator zarzadzajacy uczelnianym MSDN AA wybiera jakie oprogramownie, i w jakiej wersji ma byc udostepnione. Gdy potrzebujesz konkretnej wersji, najlepiej jest wyslac administratorowi MSDN AA maila z prosba o udostepnienie programu.

  3. PWSZ w Legnicy należy do MSDNAA ale dla ich studentów do tej pory, jeśli chodzi o Windows 7, to jest dostępna tylko wersja BETA1 (7600) i co lepsze, że wciąż można to pobrać.

  4. Powinno dać się pobrać jeżeli uczelnia jest subskrybentem, ale nie 13 lipca tylko w dzień przesłania kopii do fabryki ) a to podadzą dopiero za tydzień może troszkę dłużej. RTM odpowiada to co będzie na półeczce sklepowej w eleganckim pudełeczku ) za dużą kasę.

  5. tak.. jednak problem polega na tym, że Twoim wydziałowym (uczelnianym) MSDN AA ‘dowodzi’ wydziałowy (uczelniany) administrator.. Gdy wychodzi nowe oprogramowanie TEN administrator musi poprostu na odpowiedniej stronie (konfiguracyjnej) wyklikac dodanie tego softu..

  6. Wiem, że pytanie może się wydać co niektórym zabawne.. Wersja RTM to jak sama nazwa mówi ta wersja skierowana do ostatecznego klienta.. Czyli dokładnie ta sama jaką będzie można obejrzeć na sklepowych półkach w październiku tak ? .. Otóż posiadam dostęp z uczelni do sieci MSDN i zastanawiam się czy będzie ona udostępniona od razu 13 (de facto jutro) czy MSDN i TechNET będą musieli jeszcze poczekać ? ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *