Windows 7 SP1 pod koniec roku?

Dodatek Service Pack 1 dla systemu Windows 7 na który czekają szczególnie klienci korporacyjni może pojawić się w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Najnowsze doniesienia na ten temat pochodzą z serwisu Tech ARP który w przypadku poprzednich edycji Windowsa poprawnie wskazał datę udostępnienia pierwszego Service Packa. Według redaktorów Tech ARP początkowo Microsoft zamierzał wydać zbiorczy pakiet uaktualnień 22 miesiące po premierze Windows 7. Jednak ze względu na liczne problemy z wydajnością pakiet pojawi się wcześniej.

Niektóre prognozy wskazują, że Windows 7 SP1 może pojawić się we wrześniu lub październiku 2010 jednak jest jeszcze za wcześnie aby wskazać konkretny termin.

Użytkownicy najnowszego Windowsa nie powinni jednak martwić się terminem udostępniania pakietu uaktualnień bowiem ważne aktualizacje dotyczące problemów z wydajnością zostały już opublikowane. Service Pack będzie po prostu wygodnym w instalacji zestawem poprawek. Oczywiście podobnie jak w przypadku poprzednich systemów Microsoftu wraz z SP1 mogą pojawić się nowe funkcje.

Źródło: Tech ARP

6 thoughts on “Windows 7 SP1 pod koniec roku?

  1. to, że twórcy poprawiają znalezione błędy zdecydowanie lepiej o nich świadczy, niż gdyby ukrywali ich istnienie

    win7 jest (dość) dobrym systemem, ma pare wad(ukradli mi classic i winxp menu start, styl klasyczny zdaje się działać wolniej od aero itp, no i oczywiście usługa windows audio lubi padać, strzela focha i trzeba się męczyć)

  2. Może i będzie lepiej ze stabilnością systemu i optymalizacją ale nie przesadzaj ‘Sxxx’ ja siedzę dośc długo na 7 i prócz Blue Screena który wyskakuje tylko gdy siedzę w 1 grze nic nie spotkałem więc nie narzekaj , System bardzo się zmienił pod wpływem bezpieczeństwa jest o wiele razy lepiej niż na xp tam nawet nie pomagał najlepszy antyvirus.Oczywiście każdy czeka na wydanie sp1 dla 7 zawsze to lepiej . A ci co tylko krytykują że microsoft wydaje już sp1 to tacy którzy sami siedzą i narzekają .. . Gdy by nie micro siedzieli by se na linuxie ; ] albo MAC’U ./!

  3. W gruncie rzeczy w7 to przeciętny system, może się coś zmieni po SP1. Jedynie jest to trochę przyspieszona vista i większych wymaganiach? Aplikacje są nie stabilne, wyłączają się same. Po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji w seven system staje się porządnym śmietnikiem (muli). Od wydania bety win7 męczyłem się, a teraz wróciłem do “starego” xp, mimo bezsensownych bluescreenów (np po wpisaniu cmd w uruchom), póki co wolę XP

  4. W przypadku Windowsow to zadna nowosc, ale jak wskazal autor bedzie on wygodny przy pozniejszych instalacjach systemu. raz sciagasz i z glowy czesc aktualizacji a po drugie jak masz Windows Update to wiesz sam, ze Windows jest poprawiany non-stop tak wiec SP nie szokuje wogole i bedzie zawieral te same poprawki ktore teraz sciagasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *