Windows 7 USB/DVD Download Tool ponownie w Microsoft Store

Na stronach Microsoft Store ponownie pojawiło się darmowe narzędzie Windows 7 USB/DVD Download Tool.

Warto przypomnieć, że oprogramowanie do tworzenia instalatorów Windows 7 na pamięci flash pojawiło się w sklepie Microsoftu już w październiku. Szybko jednak wyszło na jaw, że narzędzie narusza warunki licencji GPL. Jak się okazało Windows 7 USB/DVD Download Tool wykonane zostało przez zewnętrzną firmę na zlecenie Microsoftu. Producent wycofał aplikację i obiecał, że wkrótce pojawi się zaktualizowana wersja z poszanowaniem GPL.

Darmowe narzędzie Microsoftu jest znowu dostępne. W dokumentacji znajdziemy zapis, że software został objęty jest licencją GNU (General Public License). Narzędzie Windows 7 USB/DVD Download Tool zostało przygotowane dla klientów Microsoft Store którzy mogą zakupić najnowszy system w postaci obrazu ISO. Gotowy obraz systemu można przygotować do instalacji z pamięci przenośnej (np. pendrive). Dzięki temu Windows 7 może być instalowany na komputerach bez napędu optycznego. Nośnik danych musi posiadać co najmniej 4GB wolnego miejsca.

Użytkownicy Windows XP powinni zaopatrzyć się w .NET Framework v2 i Image Mastering API v2. Narzędzie działa również pod Windows Vista oraz 7.

Źródło: Instalki.pl

2 thoughts on “Windows 7 USB/DVD Download Tool ponownie w Microsoft Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *