Windows 7 wyprzedził Vistę w Polsce

Windows 7 potrzebował 13 miesięcy by prześcignąć Windows Vista w rankingu na najpopularniejsze systemy operacyjne w Polsce prowadzonym przez firmę Gemius. Pierwsza trójka najpopularniejszych systemów operacyjnych według ostatnich wyników badania: Windows XP – 63,35 procent, Windows 7 – 17,26 procent i Windows Vista – 16,87 procent rynku.

Windows 7 zadebiutował na polskim i światowym rynku pod koniec października ubiegłego roku. Od tego momentu stopniowo poszerza swoje rynkowe udziały, by w tym tygodniu uplasować się na drugim miejscu za Windows XP. Tym samym Windows Vista spadł na trzecią pozycję. Czwarty pod względem popularności system operacyjny w Polsce – Mac OS X – ma według Gemiusa 0,73 procentowy udział w rynku.

Powyższa tabela przedstawia penetrację polskiego rynku przez najpopularniejsze systemy operacyjne od tygodnia, w którym zadebiutował Windows 7 do chwili obecnej według Gemius.

Źródło: Microsoft

13 thoughts on “Windows 7 wyprzedził Vistę w Polsce

  1. mam windows7 ultimate od wakacjii i on akurat spisuje sie świetnie polecam ale natomiast xp nie je do końca taki ok bo on nie wykryje sam zepsucia kompa wiem bo mojemu kuzynowie się zepsuł komp i musieki go dać do naprawy mam 10 lat i sam umiem naprawić kompa z windows7 ultimate visty nie polecam bo żre procesor ale jeszcze jesdno 7 najlepszym widowsem dotychczas

  2. ja wole windows 7 jest bardziej wydajny szybszy i łatwiejszy w obsłudze.Vista został troche zwalony mi się na stacionarnym bez przerwy ścina a komp nówka a nic na niego nie instalowałem a internet jeszcze nie jest podłączony

  3. To co (Adam) napisał uważam że jest to błąd. Miałem 4 systemy 95/XP/Vistę/7 i co mnie przekonało do dłuższej pracy nad kompem to XP/7. Co do Visty nie jestem przekonany byly różne testy stabilności i wydajności XP/Visty/7. Na dobrym kompie Vista muliła się, ledwo weszlo mi AERO, najgorsze było to że miała problemy z odpaleniem najłatwiejszej akcji lub aplikacji. Jeśli chodzi o 7 mam same plusy do niego jak i do XP. Więc polecam albo powrócić do XP lub zmienić na 7 ULTIMATE.

  4. A ja wolę Vistę 64 bit – jest bardziej stabilna niż Windows 7. Zakupiłem sobie aktualizację do Windows 7, ale szybko wróciłem do Visty. Pod Windows 7 nie działała mi stacja dyskietek – czasem się przydaje, nawet ta podpinana pod port USB. A pod Vistą działa lux.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.