Windows 8 uruchomi też 16-bitowe aplikacje

Czasy 16-bitowych aplikacji zaczęły odchodzić w niepamięć wraz z premierą systemu Microsoft Windows 95. Nadeszła pora na 32 bity, a ostatnio producenci sprzętu i oprogramowania próbują wypromować rozwiązania 64-bitowe. Osoby, które wciąż korzystają z programów 16-bitowych mogą spać spokojnie. Premiera Windowsa 8 nie pozbawi ich możliwości korzystania z nich.

Microsoft opublikował na Twitterze Building Windows 8 odpowiedź na pytanie jednego z użytkowników. Pytał on o możliwość uruchamiania aplikacji 16-bitowych w nadchodzącej wersji systemu Windows. Uspokajamy – taka możliwość nadal będzie istnieć, jednak należy wziąć pod uwagę, że jedynie w Windowsie 8 32 bity. W wersji na architekturę 64-bitową systemu takiej możliwości nie będzie. Użytkownicy nadal uruchomią na niej natomiast aplikacje 32-bitowe.

Mówi się, że Windows 8 ma być największym krokiem Microsoftu w przyszłość od czasów wersji 95. Na całe szczęście wiele wskazuje na to, że firma nie zechce zablokować ważnych funkcji systemu, wykorzystywanych do tej pory przez użytkowników.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *