Windows 8 (Windows Developer Preview) dostępny do pobrania

Podczas wczorajszej prezentacji wczesnej wersji pre-beta Windows 8 Steven Sinofsky zapowiedział udostępnienie za pośrednictwem Windows Dev Center gotowych obrazów ISO systemu Windows Developer Preview. Obietnice nie pozostały bez pokrycia i już dziś każdy zainteresowany może pobrać i przetestować pierwszą publiczną kompilację Windows 8. Oczywiście należy pamiętać, że wydanie to nie jest stabilne i powinno służyć wyłącznie deweloperom w celach podglądowych.

Zgodnie z przewidywaniami na konferencji BUILD zaprezentowano bardzo wczesną wersję następny Windows 7. Udostępniony system nazwano Windows Developer Preview i jest on dostępny w kilku wariantach: 32-bit, 64-bit oraz 64-bit z dołączonym pakietem narzędzi dla programistów. Wymagania sprzętowe wersji pre-beta nie są wygórowane. Wystarczy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM (32-bit) lub 2 GB RAM (64-bit), 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym (32-bit) lub 20 GB (64-bit), karta graficzna z obsługa DirectX 9 i WDDM 1.0.

System został przygotowany z myślą o komputerach klasy PC oraz urządzeniach mobilnych. Warto przypomnieć, że Windows 8 będzie wspierał architekturę ARM co pozwoli dostosować go do tabletów. Interfejs dla urządzeń dotykowych oparty został o styl Metro znany z Windows Phone 7.

Windows Developer Preview dostępny jest do pobrania z witryny Windows Dev Center. Należy pamiętać, że jest to bardzo wczesna wersja testowa i nie nadaje się do codziennego użytku.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Windows 8 (Windows Developer Preview) dostępny do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *