Windows Phone 8.1 dostanie własną wersję Siri

Wśród wielu porównań mobilnych systemów operacyjnych jednym z najczęściej przewijających się przewag iOS jest Siri, czyli personalna asystentka. Microsoft najwidoczniej pozazdrościł jej „wrodzonej” inteligencji i postanowił stworzyć podobny byt, który będzie zamieszkiwał telefony napędzane przez Windows Phone 8.1.

Personalna asystentka ma rzekomo nazywać się Cortana, a w swoim możliwościach będzie mocno zbliżona do dobrze znanej Siri. Microsoft zapewnia jednak, że Cortana to coś więcej, niż personalny asystent i przyszłe funkcjonalności systemu będą budowane z myślą o współpracy z nią.

Cortana będzie nie tylko umożliwiać głosową komunikację z telefonem, ale również wyszuka dla nas interesujące informacje, pochodzące z różnych źródeł, żywo reagując na aktualne potrzeby użytkownika (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku…).

Aktualnie nie wiadomo, kiedy ewentualnie inteligentny asystent miałby się pojawić. Prawdopodobnie nastąpi to wraz z premierą mocno wyczekiwanej aktualizacji do Windows Phone oznaczonej numerem 8.1. Pierwsze poszlaki wskazują jednak, że nie nastąpi to wcześniej, niż w 2014 roku.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *