Windows Sets, czyli funkcja kart jednak pojawi się w Windows 10?

Windows Sets

Niemalże dwa lata minęły od czasu, kiedy Microsoft zapowiedział funkcję obsługi kart w aplikacjach w Windowsie 10. Kiedy wydawało się już, że Windows 10 Sets zostały projektem skasowanym, nadzieja na ich debiut odżyła na nowo. Według doniesień karty w aplikacjach mają pojawić się w Windowsie 10 w kompilacji 19481.

Powyższy tweet pochodzi od użytkownika o nicku WalkingCat, którego informacje okazywały się zazwyczaj sprawdzać w odniesieniu do produktów Microsoftu. Doniesienia potwierdza włoski blog Aggiornamenti Lumia, którego twórcy znaleźli odniesienia o kartach w nowej kompilacji buildu dla Insiderów.

Funkcja kart ma pozwolić na wygodniejszą pracę w aplikacjach otwieranych w wielu oknach jednocześnie. Jej działanie będzie w zasadzie identyczne jak w przypadku kart otwieranych w przeglądarce internetowej. Z początku nie wszystkie aplikacje mają być kompatybilne z nowym systemem Sets.

Jako pierwsi z Windows Sets mają skorzystać uczestnicy programu Insider, którzy będą testować aktualizację o nazwie kodowej 21H1. Jest to poprawka główna, która zostanie wprowadzona do Windowsa 10 dopiero w 2021 roku. Warto przypomnieć, że począwszy od roku 2021 Microsoft będzie udostępniał tylko jedną dużą aktualizację dla Windowsa 10, w miejsce dwóch wypuszczanych do tej pory.

Testy aktualizacji 21H1 rozpoczną się dla użytkowników programu Insider z grupy Skip Ahead prawdopodobnie po udostępnieniu dla Windowsa 10 łatek 19H2 i 20H1.

Źródło: Twitter, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *