Pasek Gry otrzymał dwie nowe funkcje

Pasek gry

Do tej pory o pasku Gry w Windows 10 pisano raczej w negatywnym świetle. Większość wpisów w sieci dotyczących tej funkcji było zapytaniami o to jak go wyłączyć lub poradnikami na ten temat. Powód? Przede wszystkim mizerna funkcjonalność. Microsoft w końcu unowocześnia swoją aplikację o funkcje, o które zabiegała społeczność.

Pasek Gry otrzymał w końcu licznik klatek na sekundę, a także nakładkę z osiągnięciami w poszczególnych grach. To jak do tej pory największa aktualizacja tej funkcji od czasu aktualizacji Windows 10 May 2019 Update, po której na pasek trafił interfejs umożliwiający sterowanie muzyką w Spotify.

Funkcja licznika klatek jest dość oczywista – użytkownik może ją włączyć, by na bieżąco monitorować liczbę klatek wyświetlanych w każdej sekundzie. Pomoże on m.in. lepiej dopasować ustawienia graficzne do posiadanego sprzętu.

Śledzenie osiągnięć pozwala łatwo uzyskać wgląd w to, jakie osiągnięcia w danej grze zdobyliśmy, a jakie czekają jeszcze na odblokowanie. Trudno ją nazwać rewolucyjną, ale który gracz nie lubi być nagradzany za postępu dokonywane w grze?

Aktualizacja paska Gry czeka na znajduje się pod tym adresem. Jeżeli nie pojawi się u Was od razu, bądźcie cierpliwi, bowiem Microsoft wprowadza ją falami, prawdopodobnie zaczynając od uczestników programu Insider Preview.

Korzystaliście do tej pory z paska Gry, czy byliście jedną z osób, którą ją wyłączała wraz z Game DVR?

Źródło: Mike Ybarra, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *