Wsparcie dla funkcji Windows Timeline zagości w Edge Chromium

Edge Chromium Timeline

Do przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium trafi wkrótce wsparcie dla funkcji osi czasu, która obecna była do tej pory wyłącznie w starszej wersji przeglądarki korzystającej z Edge HTML. W systemie Microsoftu Windows Timeline jest delikatnie mówiąc niezbyt popularny, ale wraz z rosnącą popularnością nowej przeglądarki może zjednać sobie większe grono sympatyków.

Wprowadzenie osi czasu do aplikacji Edge Chromium ogłosił przedstawiciel Microsoftu za pośrednictwem serwisu Reddit. Wciąż nie wiadomo czy nowa funkcja zostanie zintegrowana z przeglądarką, czy może będzie dostępna w formie rozszerzenia. Wiemy tyle, że firma “aktywnie pracuje nad wdrożeniem nowości”.

Oś czasu pozwala w wygodny i przejrzysty sposób wyświetlać historię działań użytkownika na danym komputerze z okresu do 30 dni. Windows Timeline prezentuje aktywności użytkownika w podziale na poszczególne aplikacje, które są obsługiwane przez to rozwiązanie. Co ciekawe, historię można synchronizować także na urządzenia z Androidem. 

Użytkownicy Google Chrome mogą skorzystać z Windows Timeline za pomocą wtyczki dostępnej w sklepie z aplikacjami.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *