Xbox Live ze wsparciem m.in. dla Androida, iOS?

Xbox Live Android

Microsoft po raz kolejny podejmuje zagadnienie mające pozwolić użytkownikom na dowolne korzystanie z zasobów niezależnie od platformy. Tym razem amerykańska firma chce rozszerzyć możliwości usługi Xbox Live tak, aby stała się ona dostępna na urządzeniach z systemem Android, smartfonach z iOS czy nawet na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Informacje częściowo zdradził transkrypt specjalnej konferencji Game Developers. 

Cała sesja została zatytułowana jako Xbox Live: Growing & Engaging Your Gaming Community Across iOS, Android, Switch, Xbox and PC. Wydarzenie było kierowane przez głównego menedżera jednego z działów Xbox – Jeffreya Shi. Nowe, wieloplatformowe SDK zaprezentowane przez Microsoft ma pozwolić twórcom na pisanie gier działających na Xbox One, PC, Androidzie, iOS oraz Nintendo Switch. Po rozszerzeniu usługi na kompatybilne sprzęty gracze będą mogli bez problemu uzyskać dostęp do swoich osiągnięć w grach, podejrzeć listę przyjaciół czy też podjąć interakcję z każdym innym, dowolnym elementem na wspomnianych sprzętach. 

Jak dokładnie tego typu decyzja przełoży się na gry? Na pewno pomoże ona twórcom gier multiplayer oraz takim firmom, które będą udostępniały dany tytuł na kilku sprzętach jednocześnie. Na ten moment Microsoft zarezerwował rozszerzoną usługę Xbox Live dla swoich produkcji, jednak zapewne ich lista będzie rosła wraz z czasem. Warto wspomnieć, że Xbox Live to także system subskrypcji Xbox Game Pass oraz nadchodzący projekt xCloud mający pozwolić na streaming gier bez konieczności posiadania mocnego sprzętu oraz komponentów. 

Co ciekawe, plan rozszerzenia usługi Xbox Live nie dotyka obecnie konsoli od Sony – PlayStation 4. Japońska firma otworzyła się na system „cross-platform” dopiero we wrześniu ubiegłego roku, tak więc można spodziewać się, iż obaj giganci dopiero usiądą do negocjacji lub też całkowicie z nich zrezygnują.

Jedno jest pewne: nadchodzą ciekawe czasy dla graczy. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać i obserwować sytuację. 

Źródło: Digital Trends, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *