Xbox One: gry na targach E3 uruchamiano z poziomu PC

Konferencja Microsoftu na E3 może nie wywołała tylu emocji co w przypadku Sony, jednak kilka tytułów startowych miało prawo się podobać. Serwis Gaming Blend ujawnił jednak zaskakującą informację, według której prezentowane gry nie były pokazane na konsoli Xbox One, ale komputerze PC marki HP.

Co ciekawe, komputery te pracowały na systemie Windows 7, natomiast w obudowach znajdowały się karty graficzne Nvidia GeForce GTX serii 700. Oficjalnie zapowiedziano, że Xbox One pracować będzie na systemie opartym na Windows 8 oraz grafice AMD, więc ujawnienie tej informacji może ostatecznie pogrążyć plany podboju rynku konsolowego przez Microsoft. Sprawa wyszła na jaw, gdy redaktor serwisu Gaming Blend testował na targach jeden z tytułów. W pewnym momencie „konsola” się zawiesiła i na ekranie pojawiło się logo Windows 7. Redaktor nie tylko uwiecznił dowód na zdjęciu, lecz także opublikował komputer skrywany pod stanowiskiem do gry. Udowodnił tym samym, że opublikowane tytuły nie były odtwarzane na platformach deweloperskich.

fail one xbox

fail one xbox

fail one xbox

Z pewnością firma z Redmond będzie miała w najbliższych dniach ciężką przeprawę z odparciem ataków. Najwidoczniej nawet w przypadku konsol, Microsoft postanowił na potrzeby targów skorzystać z bardziej stabilnego systemu operacyjnego, choć nawet on zawiódł w najmniej oczekiwanym momencie. Ciekawe tylko jak na tę sytuację zareaguje AMD.

Źródło: Gaming Blend, Foto: Gaming Blend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *